Главная Обратная связь

Дисциплины:


С. Strеptoсoссus pneumoniaeД. Strеptoсoссus feacalis

Е. Peptostrеptococcus

331. У хворого при дослідженні мокротиння виявлені Грам+ коки, розташовані парами. Який мікроорганізм є найбільш імовірним збудником захворювання?

А. Klebsiella pneumoniaе

В. Neisseria menigitidis

С. Streptococcus pneumoniae

Д. Mycoplasma pneumoniaе

Е. Legionella pneumophilіa

332. У мокротинні хворого з підозрою на пневмонію виявлені грампозитивні диплококи, видовжені, з загостреними протилежними кінцями. Які мікроорганізми виявлені в мазку?

А. Stаphyloсoссus аurеus

В. Streptococcus pneumoniae

С. Klebsiella pneumoniaе

Д. Neisseria menigitidis

Е. Neisseria gonorroeae

333. При мікроскопії мокротиння хворого на крупозну пневмонію виявлена значна кількість грампозитивних ланцетоподібних диплококів, оточених капсулою. Виявлення якого збудника варто очікувати?

А. Klebsiella pneumoniaе

В. Streptococcus pneumoniae

С. Сhlamidia pneumoniae

Д. Stаphyloсoссus аurеus

Е. Еscherichia coli

334. У хворого з клінічним діагнозом ‘крупозна пневмонія’ у грудочках гною, отриманих з мокротиння виявлені синьо – фіолетового кольору ланцетоподібної форми диплококки, оточені капсулою; лікар – бактеріолог у висновку написав, що в мокротинні присутня S. рnеumoniае. Який метод був використаний бактеріологом для орієнтовного підтвердження клінічного діагнозу?

А. Мікроскопічний

В. Бактеріологічний

С. Серологічний

Д. Експрес – метод

Е. Біологічний

335. У хворого з підозрою на крупозну пневмонію з мокротиння виділені грампозитивні коки, здатні утворювати капсулу. При ідентифікації чистої культури мікроорганізми ферментували інулін і лізувалися жовчю. Які мікроорганізми виділені від цього хворого?

А. S. аurеus

В. S. haemolyticus

С. S. pneumoniae

Д. S. viridans

Е. S. pyogenes

336. Жінка 48 років скаржиться на задишку, набряки вік, біль у попереку. У сечі виявлені: білок, еритроцити, гіалінові циліндри. Був поставлений діагноз «гострий пієлонефрит». З анамнезу з'ясовано, що вона страждає хронічним тонзілітом протягом багатьох років. Які мікроорганізми є найбільш вірогідною причиною захворювання?

А. Стрептококи

В. Стафілококи

С. Уреаплазма

Д. Хламідії

Е. Протей

337. Інфекцію жовчного міхура спричинили мікроорганізми, що мають кулясту, але витягнуту форму, розміщуються попарно, або короткими ланцюжками. Їх лабораторія, на підставі біологічних властивостей, віднесла до стрептококів групи Д. Яку вони мають назву?

А. Пневмококи

В. Стрептококи з зоною позеленіння

С. Піогенні стрептококи

Д. Гемолітичні стрептококи

Е. Ентерококи

338. Iнфекцiю жовчного мiхура спричинили подiбнi до пневмококiв мiкроорганiзми, якi лабораторiя на пiдставi бiологiчних властивостей вiднесла до стрептококiв групи Д. Яку вони мають назву?А. Фекальний ентерокок

В. Стрептококи з зоною позеленіння

С. Пiогенний стрептокок

Д. Ланцетовидний диплокок

Е. Гемолiтичний стрептокок

339. При антибіотикотерапії часто спостерігається перехід мікроорганізмів в L-формы, для яких характерно:

А. Можуть бути тільки серед мікоплазм

В. Являються бактеріями без клітинної стінки

С. Не можуть реверсувати в початкову форму

Д. Більш схожі на віруси, ніж на бактерії

Е. Є найбільш вірулентними формами грибів

340. В інфекційну лікарню надійшов хворий з післягрипозним ускладненням-пневмонією. При дослідженні харкотиння виділили грампозитивні коки, які на поживному середовищі утворювали (β- гемоліз. Яке середовище було застосоване при дослідженні?

А. Ендо

В. Жовтково-сольовий агар

С. Кітта-Тароцці

Д. Кров’яний агар

Е. Сироватковий агар

341. До терапевта звернулась жінка із скаргами на болі в горлі, підвищену температуру, загальну слабість. Об’єктивно: зів гіперемійований, наліт білого кольору, легко знімається шпателем. При мікроскопії мазка із зіву виявили гр+коки, які утворюють ланцюжки. Який метод лабораторної діагностики необхідно застосувати для встановлення виду збудника?

А. Імунофлюоресцентний метод

В. Серологічний метод

С. Біологічний метод

Д. Бактеріоскопічний метод

Е. Бактеріологічний метод

342. У хворої М. 32 років після перенесеної стрептококової ангіни лікар запідозрив підгострий септичний ендокардит. Який з перерахованих нижче видів стрептококу найімовірніше може бути виділений при посіві крові?

А. S. pyogenes

В. S. viridans

С. S. аgаlасtiае

Д. S. pneumoniae

Е. S. вovis

343. У дитини 7 років, яка неодноразово хворіла на стрептококову ангіну, лікар запідозрив розвиток ревматизму і призначив серологічне дослідження. Наявність антитіл до якого з стрептококових антигенів найбільш вірогідно підтвердить передбачуваний діагноз?

А. Капсульний полісахарід

В. С - вуглевод

С. М- білок

Д. Еритрогенний токсин

Е. О- стрептолізін

 

 

sdamzavas.net - 2018 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...