Главная Обратная связь

Дисциплины:


Теоретичні відомості. Комбікорми виготовляють в розсипному, гранульованому, а також у вигляді крупки; БВД - в розсипному або гранульованому; премікси -в розсипному вигляді.Комбікорми виготовляють в розсипному, гранульованому, а також у вигляді крупки; БВД - в розсипному або гранульованому; премікси -в розсипному вигляді.

Комбікорм розсипний - складна однорідна суміш очищених та подрібнених до необхідної крупності різних кормових засобів і біологічно активних речовин, виготовлена за науково - обґрунтованим рецептом, збалансована за вмістом необхідних для тварин поживних речовин відповідно до особливостей їх виду і призначення.

Комбікорм гранульований - комбікорм у вигляді гранул певної форми і розміру.

Комбікорм брикетований — комбікорм у вигляді плиток геометрично правильної форми і розмірів.

Комбікормова крупка - готовий продукт, одержаний подрібненням до певних розмірів гранульованого комбікорму з подальшою класифікацією на ситах.

Якість комбікормів, кормового концентрату, кормосумішей, БВД, преміксів повинна відповідати показникам діючої нормативної документації для кожного виду, стану, віку та продуктивності тварин, птиці, риби тощо.

Порядок виконання роботи.

1. Фізичні властивості комбікорму визначають, як описано в лабораторній роботі № 2. Розміри гранул визначають з допомогою штангенциркуля або лінійки, заміряючи діаметр і довжину 10 гранул, взятих підряд. По отриманих даних вираховують середні арифметичні значення діаметра і довжини.

2. Визначення набухання гранул. Одну, дві гранули розміщують в місткість з водою при її температурі 18 ± 2 ˚С і засікають час до моменту, коли гранули втрачають свою первинну форму.

3. Визначення міцності гранул. Два зразки гранул по 500 г, попередньо зважені на технічних вагах, розміщують в апарат і стирають їх протягом 10 хв, потім відсіюють дрібні частини на ситі з діаметром отворів 1 мм, а гранули, які залишились на ситі, зважують. Стирання гранул визначають за формулою:

 

, % (2)

 

де М1 – маса гранул після обробки, г,

М2 – маса гранул до обробки, г.

4. Результати визначень заносять в табл. 5.

 

Таблиця 5

Фізичні властивості гранульованих комбікормів

Назва продукції Вологість, % Розмір гранул Стирання, % Прохід через сито ø 1 мм, % Набухання гранул в воді, хв
діаметр, мм довжина, мм відношення довжини до діаметра
               
sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...