Главная Обратная связь

Дисциплины:


Порядок виконання роботи. Відповідно до Правил готують компоненти для виробництва рідкого комбікорму для великої рогатої худоби в кількості 200 гВідповідно до Правил готують компоненти для виробництва рідкого комбікорму для великої рогатої худоби в кількості 200 г, наведеного в табл. 24.

 

Таблиця 24

Рецепт рідкого комбікорму для великої рогатої худоби

 

Компоненти   Вміст, %   V, мл m, г
Меляса 69,3    
Фосфатидний концентрат (ортофосфорна к-та) 6,5    
Рослинна олія (рибний гідролізат) 2,5    
Жир тваринний 0,7    
Розчин карбаміду 10,7    
Вітамінно–мінеральний премікс 0,3    
Вода 10,0    
Всього 100,0    

Суміш І.Хімічний термостійкий стакан із мелясою розігрівають на водяній бані до температури 40…50 оС. У підігріту мелясу при постійному перемішуванні послідовно додають воду, розчин карбаміду й ортофосфорну кислоту. Для більш ефективного розчинення карбаміду у розчині меляси й ортофосфорної кислоти отриману суміш розігрівають до температури 70… 75 оС. Змішування компонентів рецепта здійснюють на магнітній мішалці ММ-5 при швидкості обертання мішалки 1000…1200 хв-1. Загальний час змішування складає 15 хв із моменту запровадження останнього компонента.

При розведенні меляси водою знижується в’язкість меляси і поліпшуються її технологічні властивості. Проте необхідно враховувати, що густина меляси, ортофосфорної кислоти більше 1, а густина рослинної олії, фосфатидного концентрату менше 1, тому при введенні меляси й олії в комбікорм використовують спеціальні витратоміри, з урахуванням густини. Густину меляси і рослинної олії визначають за допомогою ареометра. Об’єм меляси, що необхідно ввести до складу комбікорму, розраховують за формулою

Розчин карбаміду готують шляхом змішування хімічно чистого карбаміду із водою в співвідношенні 1:1.

Паралельно готують рідкий премікс на основі суміші рослинного і тваринного жирів (суміш ІІ). У фарфорову чашку набирають необхідний об’єм кормового тваринного жиру, який розігрівають в сушильній шафі при температурі 55…60 оС. Розтоплений тваринний жир змішують із рослинною олією в лабораторному гомогенізаторі при 1000…1200 хв-1 або магнітній мішалці ММ–5 при 1000…1200 хв-1. На першому етапі змішування в 1/3 частину суміші жирів вносять вітамінно-мінеральний премікс, при цьому здійснюють безупинне перемішування до одержання однорідної суміші. На другому етапі підготовлену вітамінно-мінеральну суміш змішують з основною жировою масою.

На заключному етапі одержання рідкого комбікорму в суміш ІІ, що знаходиться в гомогенізаторі, при постійному перемішуванні вводять суміш І. Час змішування 15 хв.Якість отриманого рідкого комбікорму визначають за органолептичними (зовнішнім виглядом, запахом, кольором, розчинністю у воді), фізичними (рН, щільністю, в’язкістю, температурою нагрівання, масовою часткою сухих речовин) і хімічними показниками, результати досліджень вносять у табл. 14.

Визначення органолептичних показників.

Зовнішній вигляд і колір рідкого комбікорму визначають візуально.

Для визначення запаху рідкий комбікорм наливають у хімічну колбу з притертою пробкою об’ємом 250 см3 на 3/4 її об’єму. Колбу закривають пробкою і витримують у помешканні протягом 1 години. Запах визначають на рівні краю колби відразу після її відкривання.

Для визначення розчинності на технічних вагах зважують сухий чистий хімічний стакан об’ємом 200 см3. У стакан доливають рідкий комбікорм об’ємом 100 см3 і добавляють до нього 100 см3 дистильованої води. Рідкий комбікорм повинен легко розчинятися в будь–яких співвідношеннях у гарячій і холодній воді.

Визначення фізичних показників.

1. Визначення значення рН. Метод заснований на визначенні негативного десяткового логарифма концентрації іонів водню в розчинах рідкого комбікорму, розведених дистильованою водою в співвідношенні 1:1, за допомогою рН–метра .

У хімічний стакан об’ємом 50–100 см3 наливають водний розчин рідкого комбікорму (вода – рідкий комбікорм – 1:1). Електроди рН–метра занурюють у розчин, відлік показань роблять із шкали приладу тоді, коли стрілка приладу прийме нерухоме положення. Налагоджувати рН–метр необхідно за буферним розчином, значення рН якого знаходиться в діапазоні проведених вимірів. Виміри рН повторюють два рази, щоразу виймаючи електроди з розчину, а під час виміру занурюючи їх у розчин. За кінцевий результат вимірів приймають середнє арифметичне результатів двох рівнобіжних визначень, припустима розбіжність між якими не повинна перевищувати 0,1 рН.

2. Визначення густини рідкого комбікорму. Густину рідкого комбікорму визначають за допомогою ареометра при температурі 20±5 оС. Для цього циліндр із рідким комбікормом установлюють на рівній горизонтальній поверхні. Для визначення густини сухий і чистий ареометр повільно опускають у досліджувану пробу рідкого комбікорму, занурюючи його доти, поки до передбачуваної оцінки ареометричної шкали не залишається 3–4 мм, потім залишають його у вільно плаваючому стані, при цьому ареометр не повинен торкатися стінок циліндра.

Відлік показань густини проводять візуально зі шкали ареометра через 3 хв після установлення його в нерухоме положення. При відліку показань густини рівень меніска повинен знаходитися на рівні очей. Відлік показань проводять по верхньому краю меніска.

Всі дослідження проводять в трьох повторностях, визначають середнє арифметичне значення та похибку вимірювань. Роблять висновки про відповідність фізичних властивостей рідкого комбікорму нормам технічної документації.

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...