Главная Обратная связь

Дисциплины:


Протипожежні заходиПри виконанні будівельно-монтажнш робіт і організації будівельного майданчика обов'язково виконувати вимоги Правил пожежної безпеки в Україні (ДНАОП А.01.001-95), особливу увагу звертають на розділи 8, 9.

До початку основних будівельних робіт на будівельному майданчику забезпечити протипожежне водопостачання з двох пожежних гідрантів.

В конторі виконроба, яка розташована на будівельному майданчику, обов 'язково встановлюється телефон з окремим номером.

На видному місці на майданчику розташовані плакати з попереджувальними написами та інструкціями по використанню засобів пожежегасіння та правила протипожежної безпеки.

Палити на будмайданчику дозволяється тільки в спеціально відведених місцях, які забезпечуються засобами пожежегасіння, урнами для недопалків, ящиками з піском та бочками з водою.

Забороняється зберігання горючихрідин та фарбу відкритій тарі.

Електрозварювальні роботи виконувати у відповідності до ГОСТ 12.3.003-86.

Колений робітник повинен обов'язково ознайомлюватись з протипожежним інвентарем, де він знаходиться і що можна застосовувати для гасіння пожару.

Загромадоісувати і закривати протипожежні проїзди, проходи до протипожежного інвентарю, обладнанню і протипожежним кранам забороняється.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

а) кидати на підлогу у виробничих майстернях, складських, адміністративних, побутових приміщеннях папір, картон, промаслені і сухі кінці і ганчірки (прибирати їх необхідно в спеціальні металеві ящики для відходів і до кінця зміни убирати з приміщень).

б) обвішувати електричні лампи папером, матерією, застосовувати піде 'язку електроламп неізольованими предметами, вішати на електричні вимикачі і електричну проводку одяг, забивати металічні цвяхи між; проводами.

Технологічне обладнання цехів, прибори опалення і електрообладнання необхідно відчищати від деревного пилу, тирси, стружок та інших горючих матеріалів не менше одного разу за зміну.

Для видалення відходів деревообробні станки повинні бути обладнані місцевими пилозбирачами

Пилозбірні камери і циклони повинні бути постійно закритими.

Не допускати перенавантаження циклонів і забруднення відходами виробництва території в місцях їх розміщення.

Строго виконувати дату змазки частин, що труться, обладнання підшипників.

Розігрівати клей дозволяється тільки в ізольованих приміщеннях в електричних або парових клеєварках.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- зберігати в цехах лісоматеріали в кількості, що перевищує змінну норму ;

- залишати по закінченні робочої зміни неприбраними готову продукцію, стружки, тирсу, деревний пил, а також електроустановки під напругою - приступати до роботи при несправній електрогазозварочної апаратури;- проводити зварку, різку або пайку свіжо покрашених конструкцій і виробів до повного висихання фарби ;

- користуватися при вогняних роботах одягом, рукавицями зі слідами масел і жирів, бензину, керосину і других горючих рідин.

- зберігати у зварочному цеху одяг, горючу рідину та інші легко спалимі речі і матеріали;

- допускати до роботи учнів і робочих, що не здали іспит по зварочним роботам і без попередньої перевірки знань протипожежної безпеки;

- проводити зварку, різку, пайку або нагрів відкритим вогнем апаратів і комунікацій, заповнених горючими і токсичними речовинами, а також, що знаходяться під тиском негорючих рідин, газів, парів і повітря або електричною напругою;

- відігрівати замерзлі ацетиленові генератори, трубопроводи, вентилі, редуктори та інші деталі зварочних установок відкритим вогнем або розкалювальними предметами, а також: промасленим одягом і ветошю;

- палити і користуватися відкритим вогнем на відстані менше 10 м від балонів з горючим газом і киснем ацетиленових генераторів ;

- працювати від одного водного затвору двом зварщикам, загружати карбід кальцію завищеної грануляції або просовувати його у воронку апарата за допомогою металевих прутиків і дротів, працювати на карбідному пилу ;

- загружати карбід кальцію в мокрі загрузочні карнизи або при наявності води в газозбірнику;

- проводити продувку шланга для горючих газів, кисню і кисневого шланга горючими газами, а також заміняти шланги при роботі, користуватися шлангами, довжина яких перевищує 30 м;

- перекручувати, заламувати газопровідні шланги ;

- переносити генератор при наявності в газозбірнику ацетилену ;

- застосовувати мідні інструменти для відкриття барабанів з карбідом кальцію, а також; мідь в якості припаю для папки ацетиленової апаратури і в інших місцях, де можливий контакт з ацетиленом.

Електрозварочні роботи в будівлях повинні проводитися є спеціально відведених для цього провітрюваних приміщеннях.

Місце для проведення зварочних робіт в спалимих приміщеннях повинно бути огороджено цільною перегородкою з неспалимого матеріалу, при чому висота перегородки повинна бути не менше 2,5 м, а зазор між; перегородкою і підлогою не більше 5 см.

Підлоги в приміщеннях, де проводяться зварочні роботи, повинні бути виконані з неспалимих матеріалів.

Установка для ручної зварки повинні постачатися рубильником або контактом (для підключення) джерела зварочного струму до розподільчої цехової сітки, запобіжтиком в первинному ланцюгу і указником величини зварного струму (амперметром або шкалою на регуляторі струму).

Забороняється прокладати оголені або поганою ізоляцією дроти, а також: застосовувати кустарні електрозапобіжники і дроти, що не забезпечують проходження зварочного струму потрібної величини.

Дроти підключені до зварочних апаратів, розподільчим щитам та іншому обладнанню, а також: до місць зварочних робіт, повинні бути надійно ізольовані і в необхідних місцях захищені від дії високої температури, механічних пошкоджень і хімічних дій.

Електрозварювальна установка на весь час роботи повинна бути заземлена. Крім заземлення основного електрозварювального обладнання в зварочних установках налеоісить відповідно, заземляти той зажим вторинної обмотки зварочного трансформатора, до якого приєднується провідник, що йде до виробу (зворотній провідник).

Чистка зварочного агрегату і пускової апаратури проводиться кожний день після закінчення роботи. Ремонт зварочного обладнання повинен проводитися у відповідності з установленими правилами виробництва планово попереджувальних ремонтів.

Лісоматеріали дозволяється влаштовувати в штабеля висотою не більше 8 м. Між штабелями залишають проходи шириною не менше 2 м. Складування виробів та конструкцій із дерева допускається з влаштуванням проходів між: штабелями (складами) не менше 2 м. В жарку, суху і вітряну погоду територія, яка прилягає до штабелів і розриви між: ними повинні щоденно орошатися водою.

Зберігати лакофарбові матеріали дозволяється тільки в спеціально обладнаному складі.

Зберігання балонів з киснем і горючими газами дозволяється тільки в спеціальних складах, обладнаних вентиляцією, окремо кожний вид газу. Балони наповнені і порожні зберігаються окремо.

Транспортування балонів з киснем дозволяється тільки в спеціальних контейнерах.

Переміщення балонів з киснем і горючими газами на території майстерень допускається тільки на спеціальній тачці.

При виникненні пожару в будь-якому приміщенні, цеху на території майстерень, кожний робочий повинен негайно повідомити майстра або пожежну охорону по телефону 01 і приступити до тушіння пожежі присутніми засобами.

Про всі попередження порушення протипожежної безпеки обоє 'язково повідомте майстра.

 
 

7. Охорона навколишнього середовища

Будівельно-монтажні роботи повинні здійснюватись з дотриманням вимог природоохоронного законодавства України та забезпечувати ефективний захист навколишнього середовища від забруднення.

До початку будівництва генпідрядна будівельна організація повинна одержати дозвіл на виконання будівельно-монтажних робіт від органів влади.

На території будівництва не допускається вирубування зелених насаджень не передбачена проектною документацією, а також: засипання ґрунтом кореневих шийок і стовбурів дерев і чагарників, що ростуть.

При виконанні планувальних робіт родючий шар грунту знімається для подальшого використання при благоустрої та озелененні території по закінченні будівництва.

Зрізані за проектом зелені насадження обоє 'язково компенсуються за рахунок нових зелених насаджень.

Тимчасові автомобільні дороги та під'їзні шляхи повинні влаштовуватися з урахуванням вимог щодо запобігання пошкодження дерево-чагарникової рослинності.

Будівельно-монтажні роботи повинні виконуватись з дотриманням вимог щодо попередження пилоутворення і забруднення повітря. Не допускається прибирання відходів від сміття яке скидається з поверхів та даху будівлі без застосування закритих лотків бункерів накопичувачів.

Виробничі та господарчо-побутові стоки які забруднені мастилом, дизельним паливом та інші агресивні стоки обов'язково треба очищати перед скиданням їх до каналізації чи в ґрунт.


Перелік посилань

 
 


1.А.Ф.Гаевой, С.А.Усик .Курсовое и дипломное проектирование. Промышленные и гражданские здания. – Л.:Стройздат, 1987.

2. Е.П. Уваров, С.И. Уманський. Проектирование организациипромышленого строительства. – Киев «Будівельник», 1984.

3.Л.Г.Дікман.Организаци и планирование строительного производства. – М: «Высшая школа». 1988.

4. ДНАОП А.01.001-95.

5. СНиП ІІІ-4-80* "Техника безопасности в строительстве".

6. СНиП 1.04.03 - 08 "Норми продолжительности строительства и задела в строительстве предприятий, зданий и сооружений".

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...