Главная Обратная связь

Дисциплины:


Особливості підготовки і проведення тактико-стройових занять вночіТактико-стройові заняття з танковим екіпажем і взводом вночі в принципі не відрізняються від порядку проведення їх вдень, але мають деякі особливості.

Готуючи тактико-стройове заняття вночі, керівник крім загальних питань додатково вибирає орієнтири, місцеві предмети, що будуть спостерігатися в нічних умовах; визначає азимут наступу за компасом в пішому порядку і за гіро-полукомпасом під час дій на матеріальній частині, порядок використання приладів нічного бачення і порядок освітлення (підсвічування) місцевості, об’єктів атаки, орієнтирів і основного напрямку наступу (контратаки). Встановлює пізнавальні світлосигнальні знаки для екіпажу (танка) і екіпажів (танків) взводу. Розробляє і доводить до тих, хто навчається, сигнали взаємного впізнання, цілевказівки, взаємодії, позначення свого положення, а також організовує й інші заходи, спрямовані на якісне навчання своїх підлеглих умінню успішно вести бойові дії вночі так само, як і вдень. Уточнює на місцевості рубежі показу цілей (мішеней) в межах дальності видимості приладів нічного бачення танка; порядок позначення мішеней (макетів) імітаторами “спалахів пострілів”, освітлювальними засобами і імітаторами інфрачервоного прожектору (освітлювача); місця і порядок створення вогнищ пожеж для орієнтування і необхідна кількість засобів для освітлення цілей і постановки світлових орієнтирів.

З метою підвищення ефективності нічного заняття напередодні проводиться інструктаж на місцевості з командирами танків, на якому їх знайомлять з орієнтирами, мішенною обстановкою і порядком її показу, порядком підготовки зброї і приладів нічного бачення. Необхідно також нагадати деякі методичні прийоми під час відпрацювання окремих навчальних питань. Після такої підготовки командири танків можуть виступати як помічники керівника тактико-стройового заняття із взводом.

Особливу увагу під час проведення заняття, керівник звертає на навчання екіпажів танків вмінню орієнтуватися на місцевості, готувати і правильно користуватися нічними приладами, спостереження і водіння танка; вести спостереження за полем бою (місцевістю) і доповідати про виявлені цілі противника, інженерні загородження, перешкодах та ін.; вести вогонь в умовах освітлення, спалахів пострілів і за допомогою нічних прицілів по цілях, здійснювати цілевказівки сигнальними патронами, кулями, снарядами, що трасують, і інфрачервоним освітлювачем, а на короткий час (до 10 сек) і звичайним прожектором; швидко пересуватися місцевістю, незбиваючись із зазначеного напрямку (азимута) і дотримуючись світломаскування; рішуче атакувати противника і знищувати його вогнем і гусеницями; проводити маневр вогнем і рухом як у наступі, так і в обороні.

Для контролю за діями того екіпажу танка (взводу), що навчається керівнику заняття необхідно мати бінокль або прилад нічного бачення, сигнальний ліхтарик і сигнальні 15-мм і 26-мм патрони або 30-мм реактивні сигнальні патрони.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...