Главная Обратная связь

Дисциплины:


Порядок обладнання кімнат для зберігання зброї та боєприпасівДля розміщення і зберігання зброї та боєприпасів у підрозділах передбачаються кімнати зберігання зброї.

Двері кімнати зберігання зброї замикаються на два міцні та надійні замки, один із яких внутрішній, другий – навісний або два внутрішніх. Перед входом у кімнату зберігання зброї збоку на стіні вивішується на висоті 150 см від підлоги до його нижнього краю рамка розміром 100 х 80 см з витягом із Кримінального кодексу України про відповідальність за крадіжки зброї та боєприпасів. Напис витягу із Кримінального кодексу України робиться без нахилу прямими літерами на жовтому тлі: заголовки – червоним кольором, текст – чорним кольором. Висота літер тексту – 20 мм, висота цифр – 40 мм, висота заголовних літер – 50мм. Витяг із Кримінального кодексу України вставляється у дерев’яну рамку, яка покрита лаком, шириною 40 мм.

На зовнішньому боці дверей кімнати зберігання зброї вивішується табличка з назвою та номером кімнати. Під табличкою з номером кімнати вивішується табличка, на якій зазначається, яка посадова особа забезпечує кімнату зберігання зброї та якою печаткою опечатується.

Всередині кімнати зберігання зброї на стіні на висоті 150 см від підлоги до її нижнього зрізу вивішується дошка документації розміром 150х90 см з шириною рамки 4 см.

Документи на дошці документації кріпляться під склом (оргсклом) формату А4 в дерев’яній рамці, яке може зніматись, і містять у собі:

— інструкцію з порядку користування ТЗО;

— інструкцію на випадок несанкціонованого спрацювання;

— інструкцію черговому роти з прийому та здавання чергування;

— інструкцію черговому роти з видачі та прийому зброї та боєприпасів;

— заходи безпеки під час видачі зброї та боєприпасів посадовими особами.

В інструкції черговому роти з видачі та прийому зброї та боєприпасів передбачається, що для отримання зброї військовослужбовці заходять у кімнату зберігання зброї по одному (виключаючи випадки дії особового складу по тривозі).

Двері ставниць із середини, а задні стінки з зовнішньої сторони, оббиваються залізом. Для освітлення кімнати зберігання зброї на випадок вимикання промислової електромережі встановлюються гасові лампи на висоті двох метрів від підлоги та автоматичне освітлення електричної лампи від АКБ.

У раніше побудованих типових казармах дозволяється мати кімнату зберігання зброї:

— з трьома капітальними і однією з металевими ґратами стіною;

— з розсувними (або що відчиняються) дверима з гратами, які виготовлені відповідно до вимог;

— у віконних прорізах, вентиляційних люках приміщень для зберігання зброї повинні бути надійно вмонтовані металеві грати з чарунками не більше 150х150 мм з діаметром прута не менше 10 мм. Прути ґрат зварюються між собою на кожному перехрещенні.У суцільних, оббитих металевим листом дверях кімнати зберігання зброї обладнується оглядове вікно, яке прикрите склом із внутрішнього боку кімнати. Дозволяється встановлювати металеві ґратчасті двері, які виготовляються відповідно до вимог.

Кімнати зберігання зброї, які проектуються і будуються заново, повинні відповідати таким вимогам:

— ізольовані від інших приміщень, з капітальними стінами, міцними перекриттями на стелі та підлозі. Внутрішні стіни (перегородки) за міцністю відповідають спарованим гіпсобетонним панелям товщиною не менше 80 мм кожна, з прокладеними між ними сталевими гратами або цегляній стінці завтовшки не менше 120 мм, армовані сталевою сіткою;

— обладнані двома дверима з надійними замками, у цьому разі зовнішні – дощані одностворчасті товщиною не менше 40 мм, оббиті з двох боків оцинкованим покрівельним залізом, із загином країв листа на торець дверей, внутрішні – ґратчасті залізні. Зовнішні двері з оглядовим вікном розміром 100х100 мм замикаються на два внутрішніх замки і запечатуються. Внутрішні ґратчасті двері замикаються на внутрішній або навісний замок, обрамлення дверних прорізів кімнати зберігання зброї виготовляється із заліза;

— віконні прорізи з середини приміщення або між рамами обладнуються сталевими ґратами. Кінці прутів ґрат у віконних прорізах забиваються у стіну на глибину не менше 30 мм і заливаються бетонним розчином. Грати, які встановлюються у дверні, віконні прорізи і для зміцнення стін (перегородок), повинні бути із сталевого прута діаметром не менше 15 мм. Прути зварюються на кожному перехрещенні, утворюючи чарунки не більше 150x150 мм.

На вентиляційних вікнах або люках встановлюються металеві грати з чарунками розміром не більше 100x100 мм, які виключають можливість проникнення в приміщення. Отвори у стінах, які призначені для проходження інженерних мереж, повинні мати діаметр не більше 200 мм.

Перекриття стелі, підлога і стіни місць зберігання зброї та боєприпасів повинні бути міцними і виключати можливість проникнення до неї. У разі зруйнування стін, стелі, віконних прорізів, дверей повинні спрацьовувати ТЗО.

Дозволяється не встановлювати охоронну сигналізацію, яка повинна спрацьовувати у разі зруйнування стін та стелі, у місцях зберігання зброї та боєприпасів, де стеля із залізобетонних плит, а стіни побудовані із цегли товщиною не менше 30 см або із залізобетону.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...