Главная Обратная связь

Дисциплины:


Фармакологічна терапія тютюнової залежностіФармакотерапія є важливим компонентом лікування тютюнової залежності. Рекомендується використовувати в якості терапії першої лінії нікотинзамісну терапію (НЗТ) чи/або бупропіон з уповільненим вивільненням в сукупності з психологічними методами.

З урахуванням протипоказань ці препарати повинні призначатися майже всім хворим, які намагаються припинити куріння.

Нікотинзамісна терапія (НЗТ) 206

Нікотинова залежність – важливий елемент тютюнової залежності, тому стандартний підхід до фармакологічного лікування заснований на використанні НЗТ. Таке лікування направлене на отримання дози нікотину, яка приймалася раніше при викурюванні сигарет, що дозволяє зменшити синдром «відміни» після припинення куріння.

Різні форми НЗТ (жувальна гумка, трансдермальні пластирі, інгалятори, назальні спреї, сублінгвальні таблетки та ін. ) ефективні та добре переносяться.

Таблиця 8 Існуючі лікувальні форми нікотинзамісних препаратів

Лікарська форма Продукт, що продається*
Трансдермальний пластир з нікотином 5мг, 10мг, 15мг / 16год (Нікоретте, Pfizer) 7мг, 14мг, 21мг /24 год (Nicotnell TTS 10, TTS 20, TTS 30, Novartis) 7мг, 14мг, 21мг /24 год (NiQuitin CQ, GlaxoSmithKline)
Жувальна гумка з нікотином 2 мг, 4 мг(Нікоретте, Pfizer; Nicotnell, Novartis)
Таблетки з нікотином** Сублінгвальні таблетки 2мг (Нікоретте мікротаб, Pfizer) Пастилки 1 мг (Nicotnell, Novartis) Пастилки 2 мг та 4 мг (NiQuitin CQ, GlaxoSmithKline)
Інгалятор з нікотином** Катридж для інгаляцій 10 мг та мундштук (інгалятор Нікоретте, Pfizer)
Назальний спрей з нікотином** 0,5 мг в 1 дозі в кожну ніздрю (назальний спрей Нікоретте, Pfizer)

Коментар робочої групи:

*В дужках вказані торгові назви лікарських препаратів та їх виробники

** Лікарські форми станом на 01.11.2012 р. в Україні не зареєстровані

В даний час недостатньо доказів, щоб прийти до висновку, що одна форма НЗТ ефективніша, ніж інша. 206

Бупропіон

Бупропіон є антидепресантом (амінокетон), що ефективно допомагає відмовитися від куріння при інтенсивності > 10 сигарет/днів і настрої пацієнта на припинення куріння. Бупропіон блокує зворотний нейрональный за­хват норадреналіну і допаміну при мінімальному впливі на зворотне захоплення серотоніну і відсутньої дії на моноамінооксидазу.

Згідно з мета-аналізом десяти РКД СШ при утриманні від паління при застосування бупропіона в порівнянні з плацебо протягом 6 - 12 місяців був 2,16 (1,51 - 3,10). 9 % пацієнтів, які отримували плацебо, не палили протягом 12 місяців, в групі бупропіона не палили 19 %. У зв’язку з цим бупропіон повинен використовуватися в комплексі з відповідною підтримкою.Бупропіон проти НЗТ

У дослідженні порівнювалась ефективність використання бупропіону і жувальної гумки НЗТ, і не було виявлено ніякої значущої різниці між групами за порівнюваними показниками.

Комбінація бупропіону з НЗТ

У єдиному дослідженні, яке триває і зараз, результат виступав "за" комбінацію НЗТ і бупропіону проти одного тільки бупропіону, але відмінність не була статистично значущою.

Нові препарати

Варениклін рекомендується в межах його показань у курців, які хочуть покинути паління. Варениклін зазвичай призначається в складі програми поведінкової підтримки.

Рекомендації:

Рекомендація Ступінь рекомендованості
R24 При зборі анамнезу особливе значення має оцінка інтенсивності куріння. Ця оцінка обов’язково включає підрахунок значення загальної кількості пачко/років за наступною формулою: кількість викурених за день сигарет Х кількіть років куріння D
R25 Всі пацієнти з ХОЗЛ, які продовжують палити, незалежно від віку, повинні заохочуватися до припинення куріння і отримувати необхідну допомогу для цього при будь-якій нагоді. А
R26 Якщо немає протипоказань, необхідно запропонувати НЗТ, бупропіон або варениклін пацієнтам, які планують припинити палити, при цьому забезпечуючи їх відповідною програмою підтримки, – це збільшить кількість пацієнтів з ХОЗЛ, які кинули курити3. A
R27 Послуги першої допомоги з припинення куріння повинні надаватися в аптеках, за сприяння місцевої влади на робочих місцях, особливо для груп важкої фізичної праці, вагітних жінок. (Настанова NICE для громадської охорони здоров'я 10) 120. A

GOLD - Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Diseases (updated 2011)

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...