Главная Обратная связь

Дисциплины:


Матеріально-технічне забезпечення. 515. Матеріально-технічне забезпечення– це вид забезпечення взводу, що включає: комплекс організаційно-технічних заходів 

515. Матеріально-технічне забезпечення– це вид забезпечення взводу, що включає: комплекс організаційно-технічних заходів, які організуються і здійснюються з метою підтримання бойової готовності і боєздатності взводу шляхом накопичення до встановлених норм запасів матеріально-технічних засобів і своєчасного забезпечення ними; зберігання і підтримання цих засобів у стані, який забезпечує своєчасне приведення їх у готовність до використання за призначенням; освоєння особовим складом зразків ОВТ, а також своєчасного відновлення ОВТ при пошкодженнях (несправностях); поповнення запасів матеріально-технічних засобів взводу замість втрачених і витрачених.

Матеріально-технічне забезпечення взводу включає технічне і тилове забезпечення.

516.Технічне забезпечення включає комплекс заходів з накопичення до встановлених норм запасів ОВТ, ракет, боєприпасів, військово-технічного майна та інших видів матеріально-технічних засобів і своєчасного забезпечення ними взводу, зберігання і підтримання цих засобів у стані, який забезпечує своєчасне приведення їх у готовність до використання за призначенням, освоєння особовим складом зразків ОВТ, а також своєчасного відновлення ОВТ при пошкодженнях (несправностях), поповнення запасів матеріально-технічних засобів взводу замість витрачених і втрачених.

517.Тилове забезпечення включає комплекс заходів з накопичення до встановлених норм запасів пально-мастильних матеріалів, продовольства, речового майна та інших видів матеріальних засобів і своєчасного забезпечення ними взводу, зберігання і підтримання цих засобів у стані, що забезпечує своєчасне приведення їх у готовність до використання за призначенням, а також поповнення запасів матеріально-технічних засобів у взводі замість витрачених і втрачених, а також задоволення побутових і фінансових потреб взводу.

518.Матеріально-технічне забезпечення організується і здійснюється у всіх видах бойових дій, під час пересування і в повсякденній діяльності взводу в тісній взаємодії з бойовим, морально-психологічним, медичним забезпеченням на підставі централізованого взаємопогодженого вирішення питань щодо своєчасного надходження у взвод необхідної кількості матеріально-технічних засобів, своєчасного відновлення пошкоджених (несправних) зразків ОВТ.

Забезпечення взводу всіма необхідними видами матеріально-технічних засобів здійснюється централізовано, а також шляхом передачі матеріально-технічних засобів з одного підрозділу до іншого. Додатковими джерелами забезпечення матеріально-технічними засобами можуть бути придатні до використання агрегати, вузли, деталі зразків ОВТ, які за своїм технічним станом належать до безповоротних втрат, а також відремонтовані та виготовлені на підприємствах, в органах технічного забезпечення і ресурси місцевої промислово-економічної бази, і трофейні матеріально-технічні засоби.Необхідні дані про подачу матеріально-технічних засобів певної номенклатури із зазначенням їх типу, кількості, строку подачі надаються командиру роти.

Безперебійне матеріально-технічне забезпечення є однією з основних умов успішного ведення бою (бойових дій) взводом.

Командир взводу відповідає за своєчасне матеріально-технічне забезпечення підпорядкованого взводу. Він зобов’язаний уживати заходів щодо підтримання ОВТ в постійній готовності до використання за призначенням і швидкого відновлення в разі виходу з ладу, забезпечення взводу ракетами, боєприпасами, пально-мастильними матеріалами, продовольством та іншими необхідними матеріально-технічними засобами; піклуватися про харчування особового складу.

Основою організації матеріально-технічного забезпечення є рішення командира взводу на бій, його вказівки, розпорядження старшого начальника з цих питань.

Під час підготовки та в ході бою (бойових дій) командир взводу здійснює контроль за готовністю до використання за призначенням і технічним станом ОВТ, наявністю, витратою ракет, боєприпасів, пально-мастильних матеріалів, продовольства і своєчасною доставкою їх до відділень взводу; доповідає командиру роти про наявність і технічний стан озброєння і техніки, про забезпеченість ракетами, боєприпасами, пально-мастильними матеріалами й іншими необхідними матеріально-технічними засобами, про наявність поранених і хворих та подає заявки на поповнення взводу необхідними матеріально-технічними засобами.

519. У взводі створюються у встановлених розмірах запаси ракет, боєприпасів, продовольства та інших необхідних матеріально-технічних засобів, у бойових машинах, при озброєнні й особовому складі.

Запаси поділяться на витратну частину та непорушний запас, який витрачається з дозволу командира бригади, а у випадку, що не терпить зволікання, – з дозволу командира батальйону з наступною доповіддю про це старшому командиру.

У всіх випадках силами і засобами старшого начальника організується забезпечення взводу водою, а в разі потреби – і пально-мастильними матеріалами.

520. Потреба взводу в матеріально-технічних засобах на бій (бойові дії) визначається з урахуванням встановленої витрати і зберігання запасів у необхідних розмірах до кінця бою (бойових дій).

Потреба в ракетах, боєприпасах, пально-мастильних матеріалах та інших необхідних матеріально-технічних засобах, забезпеченість ними взводу і норми витрати обчислюються в розрахунково-постачальних одиницях (бойових комплектах, заправках пального, добової видачі, комплектах) та в інших одиницях виміру.

Бойовий комплект – це установлена кількість боєприпасів на одиницю озброєння (автомат, карабін, гвинтівку, пістолет, кулемет, міномет, гармату та ін.) або на бойову машину (танк, бойову машину, БТР тощо). Бойовий комплект взводу обчислюється на наявне озброєння.

Заправка пального – визначена маса пального, що вміщується у паливну систему машини (агрегату) або забезпечує установлений запас її ходу (час роботи). Заправка для гусеничних машин, колісної військово-інженерної техніки визначається місткістю основних баків і додаткових ємностей, які конструктивно входять у паливні системи; для колісних машин (крім військово-інженерних) – визначена маса пального, яке забезпечує запас ходу на відстані 500 км, а для агрегатів – установленою кількістю часу їх роботи (50 годин). Заправка пальним взводу нараховується на всю облікову техніку взводу.

Добова видача – кількість продуктів, установлена нормами для харчування однієї людини на добу. Добова видача взводу нараховується на його облікову чисельність.

Комплект – набір приладів (інструментів, запасних частин, предметів речового й іншого майна), складений за визначеним переліком і в установленій кількості.

Зарядка – визначена маса спеціальних речовин (твердих, рідких, розчинів тощо), які вміщуються в основні ємності спеціальних машин і приладів.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...