Главная Обратная связь

Дисциплины:


Передвісники епілептичного нападу у дітейРізновиди епілепсії у дітей

Лікарі розрізняють кілька різновидів епілепсії, в залежності від природи її походження та особливостей протікання захворювання. Різні види епілепсії вимагають абсолютно різного принципу лікування та догляду за хворою дитиною. Отже, яка ж вона буває, ця загадкова епілепсія?

· Ідіопатична анемія.

Відразу ж після того, як у лікарів з'явиться підстава думати, що дитина страждає від епілепсії – як правило, після першого ж приступу – вони починають проводити ретельне обстеження дитини, метою якого є виявлення першопричин, що викликають дане захворювання.

Однак іноді лікарям не вдається виявити ті причини, які спровокували розвиток епілепсії. І в такому випадку йдеться про «бессимптомной» формі захворювання – ідіопатичною анемії. У подібних випадках, при зборі анамнезу, з'ясовується, що хтось з родичів малюка, найчастіше дуже і дуже далеких, також страждав від епілептичних нападів.

Але не варто панікувати в тому випадку, якщо хтось з ваших рідних і близьких страждав епілепсією – це абсолютно не означає, що епілепсія у ваших дітей буде обов'язковим супутником. У спадщину може передаватися тільки схильність до епілептичних припадків, але не саме захворювання. Причому на розшифровці електроенцефалограми лікарі ясно бачать характерну для епілепсії патологічну електричну активність мозку, однак саме захворювання у дитини є далеко не завжди.

Воно проявляється тільки за наявності певних несприятливих факторів. До речі кажучи, прогноз при ідіопатичній формі найбільш сприятливий. Та й протягом подібної форми захворювання також є найлегшим.

· Симптоматична епілепсія.

Симптоматична епілепсія, або вторинна, розвивається в тому випадку, якщо причиною її виникнення є яке – або органічне ураження головного мозку. Існує досить велика кількість різноманітних факторів, які можуть призвести до виникнення органічного ураження головного мозку.

До таких факторів належать:

· Несприятливі впливу на дитину в процесі внутрішньоутробного розвитку.

· Ураження центральної нервової системи, що виникла в результаті отриманої родової травми.

· Асфіксія новонароджених протікає у важкій формі.

Всі ці фактори, за умови наявності генетичної схильності, здатні сформувати епілептичний вогнище в корі головного мозку у дитини.

Передвісники епілептичного нападу у дітей

Як правило, у більшості дітей епілептичний припадок виникає абсолютно несподівано, подібно грому серед ясного неба, коли нічого, здавалося б, не віщує наближення нападу епілепсії.

Однак часом деякі діти за кілька хвилин, а часом навіть годин, відчувають наближення приступу, відзначаючи при цьому зміни у своєму стані. Звичайно ж, подібне явище спостерігається тільки у дітей більш старшого віку, які вже все розуміють і можуть відзначати зміни самопочуття. Адже маленька дитина, як ви розумієте, не в змозі цього зробити.До подібних передвісників епілептичного нападу відносяться:

· Головний біль. Причому, необхідно зауважити, що головний біль може бути абсолютно будь – різкою, ниючий, слабо або сильно вираженою, триваючої всього лише пару хвилин або більш тривалий час. Однак пам'ятайте про те, що головний біль може служити ознакою інших захворювань, найчастіше досить серйозних.

· Дратівливість. Різко виникає безпричинна дратівливість і плаксивість дитини також можуть свідчити про наближення епілептичному припадку. Однак пам'ятайте про те, що настрій дитини – річ дуже мінлива. Тому не кожна істерика свідчить про те, що ось – ось почнеться напад епілепсії.

· Порушення апетиту. Іноді незадовго перед нападом у дітей практично повністю пропадає апетит. А часом і зовсім починається нудота і блювота.

Найчастіше перші ознаки виявляються ще в дитячому садку або в школі, коли вихователі або вчителі звертають увагу на дивну поведінку дитини. До такої поведінки можна віднести злобу, судоми, агресію, порушення сну або тимчасову зупинку дихання. Як правило, напади епілепсії у дітей тривають не більше двох хвилин, однак при виявленні будь-якого із симптомів необхідно терміново викликати медичну допомогу. Також до лікаря варто звернутися, якщо:

· ознаки епілепсії у дитини спостерігаються вперше або тривають більше п’яти хвилин;

· після закінчення приступу дитина не може рівно і спокійно дихати;

· судоми під час нападу порівняно короткі, але повторюються дуже часто.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...