Главная Обратная связь

Дисциплины:


Взаємозалежність між характером харчування і психічними порушеннямиХарактер харчування Психічні порушення
Неповноцінне харчування Депресивний психоз
Надмірне окислення нікотинаміду Шизофренія
Низьке засвоєння вітаміну В12 Плутанина в думках, параноя, роздвоєння особи
Патологія метаболізму натрію та калію Емоційні порушення
Ненормальний розподіл натрію Меланхолія
Патологічний метаболізм цукру Шизофренія, депресивний психоз, неспецифічна депресія, алкоголізм, маніакальний психоз, неспо­кій, роздратованість, втома, плутанина в думках, неконтрольовані емоційні вибухи
Патологічний метаболізм аскорбінової кислоти Шизофренія
Патологічний метаболізм вітаміну В6 Депресія

У більшості таких випадків органічних захворювань не було, і рекомендації щодо харчування усували ці неприємні симптоми і часто призводили до примирення.

Можна переконатися, що кожна хвороба, як фізична, так і психічна, — породжується комбінацією обставин, що виникають в людському організмі або поза ним. Отже, хворобу можна попередити чи вилікувати шляхом профілактики патогенних впливів, котрі діють як зсередини, так і ззовні організму: можна "заразитися" від мікробів, але також можна вести такий спосіб життя, який викликає захворювання.

Так само, як організм людини може виявляти знижений опір (або підвищену чутливість) до мікроорганізмів, так і мозок стає більш сприйнятливим до емоційних розладів — психічних "мікробів" (стресів, конфліктів, комплексів тощо), коли він недостатньо зміцнений проти атак, що мають психічну природу.

Ми всі живемо в атмосфері, насиченій хвороботворними агентами. Негативні біологічні і психічні чинники всюди і постійно навколо нас. Як психіка, так і фізіологія організму, можуть стати більш витривалими, якщо їх опір (резистентність) збільшується. А раціональна дієта з відповідними поживними елементами є вкрай важливою для розвитку такого стану.

Лікарі Горвард і Левіс у своїх дослідженнях з психосоматики доводять, що негативні емоції можуть змінювати ендокринний баланс, порушувати кровообіг, процеси травлення, підвищувати тиск, змінювати температуру тіла і викликати такий постійний стан емоційного напруження, котрий веде до хвороби. Емоційний дистрес є одним із чинників, що знижують резистентність організму.

Слід пам'ятати, що їжа може захистити людину, підтримати її психічне і фізичне здоров'я.

Доведено, що одним із шляхів поліпшення стану клітин головного мозку хворої людини є надання можливості отримання повноцінного поживного раціону, який не має жодних сурогатів. Клітини мозку одержують з крові тільки ті поживні елементи, що є в їжі, яку людина споживає. Елементи, необхідні для живлення мозку, — це передусім аскорбінова кислота (С), пантотенова кислота (В3), тіамін (В1), піридоксин (В6), ціанкобаламін (В12), фолієва кислота, магній, глютамінова кислота, рибофлавін (В2), біотин, йод, калій, усі амінокислоти, особливо лізин, триптофан, треонін.Клітини мозку потребують надходження в їжу деяких поживних речовин, і дефіцит деяких з них змінює функції мозку. Оптимальне функціонування деяких харчових інгредієнтів залежить від наявності інших харчових інгредієнтів. Тому їжа, яку вживає людина для підтримки психосоматичного здоров'я, повинна бути збалансованою.

Серед найбільш розповсюджених продуктів харчування, що є чинниками психічного ризику, можна назвати рафіновані вуглеводи. Їх передозування сприяє виникненню багатьох хвороб. Вони дають так звані пусті калорії, бо в них не вистачає вітамінів, мінеральних солей, повноцінних жирів і білків.

Шкідливі звички харчування, яких дотримується більшість сучасних людей, нелегко змінити, проте слід спробувати обирати раціональну їжу.

Але існує ще одна крайність у виборі стилю харчування — надмірна увага до всіляких дієт.

Продукти, які викликають схильність організму до дистресу, це передусім рафінований цукор, готові концентрати каш і супів, рафіноване борошно вищих сортів і вироби з нього, рафіновані крупи (полірований рис, манка), цукерки, солодощі, готові десерти, підсолоджені безалкогольні напої та ін.

Продукти, що сприяють зняттю нервово-емоційної напруги: сирі овочі і фрукти, ягоди, зелень, горіхи, мед.

Заспокійливо діють на нервову систему соки з гарбуза і кабачків, вони також сприяють поліпшенню сну. Потрібно пити 1 склянку соку щоденно протягом 1-2 місяців з перервою на декілька днів після першого місяця. Для покращення смаку кабачкового соку до нього потрібно додати сік моркви і лимона.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...