Главная Обратная связь

Дисциплины:


ЗВУЧИТЬ МУЗИКА. Б.Окуджава- Якими словами автор уславлює жінку?

- Як музика допомагає йому в цьому???

( відповіді учнів)

У піснях Булата Окуджави відкриваються прості істини. Про що ці пісні??? Про кохання, про дружбу, віру, вірність, милосердя….А якщо уважно вслухатися, то можна почути і біль, і тривогу… Б.Окуджава неодноразово наголошував: «Мої пісні – про кохання. Я вирішив оспівати жінку як святиню, стати перед нею на коліна». Хіба це не слова справжнього чоловіка?

Чим гострішими є проблеми суспільства, тим виразнішим є голос митця. Совістю своєї епохи став голос Володимира Висоцького.

3 учень. Важливе місце в творчості В.Висоцького посідають пісні про віну, про звичайних людей – сильних і змучених, добрих і мужніх, закоханих та розчарованих. Творче життя Висоцького пов’язане з Театром драми і комедії на Таганці ( Москва). Для кожної людини в творчості цієї видатної людини знайдеться своя пісня, у кожного є «свій» Висоцький.

Про нього багато пишуть, знімають передачі, художні фільми, сперечаються, випускають диски. Слова з його пісень викарбовують на мармурі обелісків на честь загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни, на теренах Афганістану тощо.

4 учень. Важко визначити – ким же він був насправді – актором, поетом, співаком? Головне, що він був особистістю…Своїм учителем Володимир Семенович вважав Булата Окуджаву, якому присвятив «Пісню про Правду й Брехню». Творчий здобуток композитора – більш як 600 пісень – ліричні, драматичні, сатиричні, про дружбу тощо. Коли слухаєш ці пісні, то здається, що співак сам пережив все, про що співає. Сам Висоцький казав, що «ця пісня постійно живе з тобою, не дає спокою ні вдень, ні вночі..»

Учитель. Пропоную вам послухати пісню – сповідь Володимира Семеновича Висоцького « Я не люблю»

ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ

- Як ви вважаєте, що можна сказати про людину, яка проголошує саме таке кредо?

Відповідь. Російський поет Р. Рождественський так писав про Висоцького: «Пісні були не тільки продовженням його дихання. У них нібито продовжувалося його серцебиття, розгорталася душа…»

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...