Главная Обратная связь

Дисциплины:


Порівняльний аналіз думок (поглядів) грецьких, римських і східних філософів щодо виховання особистостіПредмет і завдання історії педагогіки

Скласти порівняльну таблицю Афінської та Спартанської систем виховання.

Афінська система виховання Спартанська система виховання
Афінське виховання передбачало: “Найбільше ми прагнемо, щоб громадяни були прекрасні душею і загартовані тілом, бо саме такі люди добре живуть у мирний час і спасають державу під час війни” (Лукіан). До 7 років діти отримували традиційне сімейне виховання, метою якого був розвиток у дитини фізичних сил, почуття краси й формування традиційних моральних принципів. Вихованням дитини займались мама, няня, раб. Після досягнення 7 років дівчатка залишалися виховуватися в сім’ї, а хлопчики починали відвідувати платні школи (одночасно або послідовно): мусичні і гімнастичні, останні мали назву палестри. У мусичних школах (8-16 pp.) дітей навчали учитель-граматист і вчитель-кіфарист. Тут діти повинні були навчитися читати, писати, рахувати, використовуючи при цьому спеціальний предмет для лічби – абак. В палестрах (13-14 pp.) афінські діти тренувалися в бігу, стрибках, боротьбі, плаванні, метанні диска. Помітна увага приділялася мистецтву танцю, в якому прагнули передати гаму людських переживань. Учні брали участь в народних іграх і виставах. Знатні люди проводили з дітьми бесіди на моральні теми. З 18-ти до 20-річного віку афінські юнаки повинні були перебувати в ефебії - дворічному військовому державному органі, в якому юнаків навчали військовій справі. Після першого року перебування на службі вони давали клятву на вірність Афінській державі.   Система спартанського виховання мала на меті виробити з кожного спартанця війна. Головна увага зверталася на розвиток фізичної сили, витривалості, сміливості і беззастережного виконання наказів. Елементи військової дисципліни прищеплювалися з дитинства. З 7 до 20 років спартанець проходив навчання, після чого ставав повноправним громадянином. Спартанські війни навчалися ходити в ногу і робити найпростіші перестроювання. У них вже були елементи стройової підготовки, що отримала подальший розвиток у римській армії. Всі спартанці вважалися військовозобов'язаними з 20 до 60 років і розподілялися по возврастним та територіальним групам. У діючу армію в основному зараховувалися молодші і середні віки (до 40 років). Всі зараховані до армії зобов'язані були з'явитися на службу зі своїм озброєнням і продовольством.

Порівняльний аналіз думок (поглядів) грецьких, римських і східних філософів щодо виховання особистості

«Правильно здійснюване навчання ... має відбуватися на обопільне бажання вчителя і учня" (Піфагор)"Будь-яке вивчення наук і мистецтв, якщо вона добровільно, то правильно досягає своєї мети, коли ж недобровільно, то непридатно і безрезультатно" (Піфагор)

"Мудрість у тому, щоб знати все як одне" (Геракл)

"Многознаніе розуму не навчає" (Геракл)

"Добрими людьми стають швидше від вправи, ніж від природи ... виховання перебудовує людину і створює (йому другу) природу" (Демокріт)

"Багато всезнайки не мають розуму ... прекрасна належна міра в усьому ... має думати не стільки про многознании, скільки про всебічне освіту розуму" (Демокріт)

"Хто знає себе, той знає, що для нього корисно, і ясно розуміє, що він може і чого він не може" (Сократ)

"Могутні духом ... якщо отримають освіту ... стають відмінними ... корисними діячами. Залишившись без освіти., Вони бувають дуже дурними, шкідливими людьми" (Сократ)

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...