Главная Обратная связь

Дисциплины:


Шановний Сергій Олегович!ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ

ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ВІДДІЛ

Управління держтехногенбезпеки

У ЧЕРКАСЬКІЙ області

18000, м. Черкаси, вул. Чигиринська,5 , тел.: 43-30-02, 43-12-12

 

“___”___________ 2013 р. №____       Міському голові м. Черкаси Одаричу С.О.

 

Про вжиття заходів щодо запобігання

пожежам та загибелі на них людей

 

Шановний Сергій Олегович!

 

Звертаємо Вашу увагу, що в Черкаській області та в м. Черкаси з початку року спостерігається значне збільшення пожеж і негативних наслідків від них. За 2012 ріку в місті виникло 274 пожежі, що на 9% меньше ніж за аналогічний період 2011 року. Упродовж цього періоду внаслідок пожеж загинуло 3та отримала травму 28 осіб, вогнем знищено або пошкоджено 9будівель і 15 одиниць техніки, матеріальні втрати склали 1 млн.825тис.грн., 74 % всих цих пожеж виникли у житловому секторі нашого міста.

Протягомроку підрозділами Територіального Управління МНС області на пожежах

було врятовано 8 осіб, 38 будівель, 23одиниці автотехніки, матеріальних цінностей збережено на

суму 3 млн.122 тис.грн.

Основною причиною виникнення пожеж в місті залишається
необережне поводження з вогнем - 173 пожежі (7,5%).

Від порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок виникло 51 пожеж (-20,0%). Як, приклади 10.03.2012 року в м. Черкаси, пров. Атамановського, 14/2 в приміщені надвірної споруди виникла пожежа. Вогнем знищено покрівлю на площі 50 м.кв., 10 голів домашньої птиці, 1,5 тонни соломи. Збиток від пожежі склав 10 тис.грн. Причина пожежі – коротке замкнення електромережі.

25.06.2012 року в м. Черкаси, бул. Шевченка, 474, в 9-ти поверховому житловому будинку виникла пожежа електрощитової. Вогнем знищено лічильники, електромережа. Збиток від пожежі склав 12 тис.грн. Причина пожежі – коротке замкнення електромережі.

Від порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей зареєстровано 10 пожеж (-20%).

Також від зазначеної причини в загинула 1 особа. Як, приклади 18.02.2012 року по вул. Чигиринській, 34, в приміщені кімнати житлового будинку власник гр. Гапон К.П., 1962 р.н. виникла пожежа. На місці пожежі виявлено 1 труп: гр. Гапон К.П., 1962 р.н. (чоловік). Також вогнем знищено ліжко, пошкоджено стіни на площі 4 м.кв. Збиток склав 5 тис.грн. Причина пожежі порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Від порушення правил пожежної безпеки при палінні зареєстровано 35 пожеж (28,6%). Як, приклади 11.01.2013 року в м. Черкаси, вул. 30-річчя Перемоги, 22/1 виникла пожежа в підвалі 9-ти поверхового житлового будинку. На місці пожежі було врятовано 3 особи. Вогнем знищено старі речі. Причина пожежі порушення правил пожежної безпеки при палінні.Від порушення правил пожежної безпеки при палінні зареєстровано 35 пожеж (28,6%). Як, приклади 01.01.2013 року в Смілянському районі с. Ротмистрівка, вул. Горького, 15 в приміщені кімнати житлового будинку виникла пожежа. На місці пожежі виявлено труп гр. Одородька С.П., 1961 р.н. Вогнем знищено покрівлю на площі 40 м.кв., меблі, вікна, домашні речі, пошкоджено покрівлю на площі 30 м.кв., стіни на площі 150 м.кв. Збиток склав 15 тис.грн. Причина пожежі порушення правил пожежної безпеки при палінні.

11.01.2013 року в м. Черкаси, вул. 30-річчя Перемоги, 22/1 виникла пожежа в підвалі 9-ти поверхового житлового будинку. На місці пожежі було врятовано 3 особи. Вогнем знищено старі речі. Причина пожежі порушення правил пожежної безпеки при палінні.

Від порушення правил експлуатації газових, гасових та бензинових приладіввиникло 3 пожежі. Як, приклади 23.02.2012 року в м. Черкаси, вул. Заводська, 91 в господарстві гр. Шараповій В.В., 1953 р.н. під час користування побутовим газовим приладом відбувся спалах внаслідок чого господар гр. Шарапов В.В. загинула. Причина пожежі порушення правил пожежної безпеки при газових приладів.

Черкаським міським відділом Держтехногенбезпеки у Черкаській області розпочато активну, планомірну та цілеспрямовану роботу щодо недопущення пожеж у житловому секторі. З метою пропаганди серед населення заходів пожежної безпеки через засоби масової інформації розповсюджуються інформації щодо пожеж у житловому секторі, де особливу увагу приділено протипожежним заходам під час експлуатації побутових електроприладів, газового та пічного обладнання.

Найбільша кількість пожеж та загорянь виникає в житлі де проживають соціально незахищені громадяни, неблагополучні та багатодітні сім’ї та інваліди нашого міста через зловживання громадянами алкогольними напоями, палінням у ліжку, несправною електромережею, а також із-за залишення неповнолітніх дітей без нагляду дорослих. Це у свою чергу ставить під загрозу як життя і здоров'я зазначеної категорії громадян, так і багатьох інших громадян нашого міста, що проживають поряд з ними у сусідніх житлових приміщеннях.

Для вжиття заходів Черкаським міським відділом організовано розміщення плакатів, листівок, буклетів, текстів застережень та звернень до населення, показ відеосюжетів соціальної реклами на плазмових екранах та передачу текстів звернень, застережень через радіовузли об'єктів з масовим перебуванням людей, торговельних і розважальних закладів, залізничних та автовокзалів, громадському та пасажирському транспорті, пошті, в соціально - побутових, комунальних, медичних, громадських установах, закладах освіти та культури.

Проте, для проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед населення, ефективності профілактичних заходів необхідне залучення широкого загалу представників місцевих органів влади, депутатського корпусу, комітетів самоорганізації мікрорайонів міста, міліції, соціальних служб, охорони здоров'я, служб енергозабезпечення до проведення пропаганди безпечної життєдіяльності у побуті.

Просимо Вас втрутитись в ситуацію, що склалася та доручити Департаментам соціальної політики з питань праці і соціального захисту населення, охорони здоров’я та житлово-комунального господарства щодо більш ефективної організації роботи у сфері проведення профілактичної роботи серед соціально незахищених громадян, неблагополучних та багатодітних сімей і інвалідів.

Враховуючи важливість вищевикладеного прошу Вас розглянути питання забезпечення пожежної безпеки у приватному житловому секторі на міській комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

 

З повагою,

 

Начальник Черкаського МВ

Управління Держтехногенбезпеки

у Черкаській області П.М.Бас

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...