Главная Обратная связь

Дисциплины:


Інструменти для рубанняа – зубило; б – крейцмейсель; в – канавковий крейцмейсель; г – шаблон для перевірки правильності заточування

__________________________________________________________________

Різання – операція розділення металу чи заготовки на частини. Різання відрізняється від рубання тим, що в цій операції ударні зусилля змінюють натискуванням. Листовий метал розрізують ручними і привідними ножицями. Різання труб вручну виконується ножівкою і труборізом.

Ручна ножівка складається із полотна та сталевої рами. Ножівки бувають суцільними та розсувними. Полотно ножівки має бути натягнуте не надто туго, але й не слабко. Перетягнуте полотно підчас роботи може зламатися від найменшого перекосу або руху вбік, а слабко натягнуте - вигинається і може зламатися.

Залежно від виду розрізувального матеріалу крок зубів полотна вибирають: для м’яких і в’язких металів (мідь, латунь, тонкостінні труби) s = 1 мм, для твердих металів (сталь чавун) s = 1,5 мм. Ножівкою працюють зі швидкістю 30…60 подвійних ходів за хвилину. Наприклад, при розрізуванні твердої сталі роблять 30 подвійних ходів за хвилину, а м’якої – 50. Натискувати на ножівку потрібно коли вона рухається вперед.

Ручна ножівка

а – суцільна; б – розсувна; 1 – гайка; 2 – рамка; 3 – рухома головка; 4 – полотно; 5 – нерухома головка; 6 – ручка; 7 – штифти

 

Для розрізання труб використовують труборізи, в яких різальним інструментом є сталеві диски (3 диски), він зручніший у роботі, ніж однодисковий.

Труборіз

1 – різальні диски; 2 – корпус труборіза; 3 – рухома щока; 4 – притискний гвинт; 5 – ручка

 

Прорізи в головках гвинтів під викрутку називають шліцами. Вони можуть бути різної ширини і глибини залежно від діаметра і висоти головки. Для прорізування шліців у дрібних гвинтах застосовують ножівки з тонким полотном.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...