Главная Обратная связь

Дисциплины:


Сонячна система - складова галактики «Чумацький шлях». Наша адреса у Всесвіті 

Сонячна система – це система небесних тіл, що складається із Сонця, 8 великих планет та їх супутників, понад 1700 відомих малих планет, пояс астероїдів, комети, метеорити, метеори, пил і газ.

З астрономічної точки зору Сонячна система - це незначна частина Всесвіту в галактиці Чумацький (Молочний) Шлях, яка включає в себе всі небесні тіла, які рухаються по своїх орбітах навколо жовтої середньої зірки - Сонця. До таких небесних тіл належать: планети, комети, астероїди, метеорити.

Чумацький шлях - це галактика у вигляді спірального диска, до якої входять 100 мільярдів зірок.

Зірки (зорі) - це величезні розжарені газові кулі, що випромінюють світло. Зорі класифікують за кольором і розміром. Колір зір залежить від температури. Так червоні зорі мають температуру 2000-3000C0, жовті - 6000-7000С0, білі 10000-12000 С0, блакитні - 25000 - 30000С0. За розмірами зорі бувають карликами, зорями середнього розміру, велетнями і гігантами.

Планети - холодні небесні тіла, що відбивають світіння зірок.

Планети в Сонячної системі розміщені за віддаленням від Сонця в такій послідовності: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Кожна з планет рухається навколо своєї осі і навколо Сонця. Сонце й планети утримуються силами всесвітнього тяжіння. За Кеплером, орбіта кожної планети є еліпсом, в одному з фокусів якого міститься Сонце. Земля знаходиться від Сонця на відстані 150 000 000 км. Цю відстань світло від Сонця проходить за 8 хв. 12 с. За фізико-хімічними властивостями всі планети Сонячної системи можна розділити на 2 групи: внутрішні, близькі до Сонця і відомі як планети земного типу - Меркурій, Венера, Земля і Марс і зовнішні, віддалені від Сонця – Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. По орбіті Земля обертається навколо Сонця по еліпсу із заходу на схід. Відстань від Землі до Сонця становить 149,6 млн км. Ця величина приймається за 1 астрономічну одиницю (1 а. о.). Але ця відстань в космосі надзвичайно мала. Тому користуються світловим роком - відстанню, яку проходить світло у вакуумі за 1 рік. Вона становить 9,5 трлн км (9,5 х 1012).

Наша адреса в космосі така: Земля – третя від Сонця планета Сонячної системи. Центром цієї системи є наше Сонце, навколо якого обертаються по орбітах дев’ять планет, кілька десятків природних супутників типу нашої Місяць і інші небесні тіла – астероїди, метеорні тіла і комети.

Сонячна система є частиною галактики Чумацький Шлях, в яку входять кілька сотень мільярдів зірок, розташованих так, що вони утворюють скупчення, що нагадує за формою величезний диск. Всі вони утримуються разом під дією сил гравітації. Наша Сонячна система розташовується приблизно на півдорозі від одного краю Чумацького Шляху до його центру, тому всі зірки, які ми бачимо з Землі, – це зірки нашої галактики. Але вчені з допомогою гігантських телескопів змогли побачити безліч інших галактик Всесвіту. Деякі вчені стверджують, що їх нараховується 100 млрд.Завдання №1. Зарисувати будову Сонячної системи.

Починаючи від Сонця планети Сонячної системи розташовані в такому порядку: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун.

Раніше вважалося, що в Сонячній системі є ще і дев’ята планета – Плутон. Однак у 2006 році в астрономії сталася невелика революція. Вчені вирішили знизити Плутон у його зірковий статус: тепер він є не планетою, а космічним карликом.

Завдання для самостійного опрацювання:

- Звідки взялись назви планет?

- Що таке світловий рік?

- Що таке чорна діра?

 

Заключна частина:

2.1. Загальний висновок.

2.2. Відповіді на запитання студентів.

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...