Главная Обратная связь

Дисциплины:


Бланк для пред'явлення індивідуального попиту 

П. І. П.  
товар  
ціна попит
   
   
   
   

 

Примітка. Пропоновані для продажу товари повинні бути відносно недорогими: пиріжки, морозиво, авторучки і т. п. Для більшої визначеності поняття «недорогі» треба умовно припустити, що кожний з присутніх студентів має в своєму розпорядженні однакову невелику суму грошей (100-200 грн.). Це обмеження студенти-покупці повинні враховувати при пред'явленні індивідуального попиту. Передбачувані витрати покупця на той або інший товар при будь-якій ціні не повинні перевищувати даної суми.

4. Запропонувати студентам-продавцям рекламувати свій товар перед аудиторією.

5. Взяти у студентів-продавців значення цін покупки відповідних товарів, дотримуючи при цьому конфіденційність.

Примітка. При подальшому обговоренні діапазону ціни може трапитися, що заявлена ціна закупівлі виявиться більше, ніж максимальна ціна діапазону. В цьому випадку прибуток продавця негативний при будь-якій ціні діапазону, тобто, продавець терпить фіаско як підприємець, оскільки він придбав товар за дуже високою ціною.

6. Провести дискусію про можливий діапазон ціни кожного товару. Розбити цей діапазон на три рівні частини, набути 4 можливі значення ціни (округляти до цілих г).

Приклад. Студенти-покупці зійшлися на тому, що ціна морозива «Холодок» може знаходитися в межах 12-20 грн. Величина діапазону складає 20 - 12 = 8 грн. Різниця між сусідніми цінами рівна 8 : 3 = 2,7 грн. (округлено — 3 грн.). Тоді можливі значення ціни будуть: 12, 15, 18 і 21 грн.

7. Видати всім студентам «бланки» індивідуального попиту.

8. Запропонувати студентам вибрати один товар і записати чотири значення індивідуального попиту, що відповідають встановленим раніше чотирьом можливим значенням ціни. Студент повинен прагнути дати максимально правдиву інформацію про попит, тобто вказати, скільки одиниць товару, сподобався він купив би за кожною ціною, якби раптом зараз в аудиторії йому стали продавати даний товар. При цьому необхідно враховувати дію закону попиту і обмеженість засобів покупця. Примітка. Продавцю заборонено вибирати свій товар, оскільки заявлений попит на нього, швидше за все, не буде об'єктивним, оскільки по умові гри продавець зацікавлений в максимізації сумарного попиту на свій товар.

9. Зібрати заповнені бланки і розкласти їх на дві (або більш — по числу продавців) пачки.

10. Не розглядати бланки, в яких порушений закон попиту.

11. Виробити на дошці необхідні розрахунки для визначення рівноважної ціни першого товару і максимального прибутку першого продавця, заздалегідь «розсекретивши» ціну покупки.12. Виробити аналогічні розрахунки для визначення параметрів рівноваги другого монополіста.

13. Визначити монополіста, прибуток якого максимальний. Він є переможцем гри.

Приклад гри

1. Початкові дані:

* студентів — 6;

* товарів — 2;

* можливих цін — 4.

2. Студент Іван — продавець бубликів. Ціна закупівлі бублика — 2 грн.

3. Студент Олена — продавець дискет. Ціна закупівлі дискети — 10 грн.

4. Можливі ціни бублика: 4, 6,8, 10 грн.

5. Можливі ціни дискети: 8,11, 14, 17 грн.

6. Попит на бублики пред'явили Катерина, Олена і Петро. Індивідуальний попит кожного покупця і необхідні розрахунки представлені в табл. 8.

 

Таблиця 8

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...