Главная Обратная связь

Дисциплины:


Бланк трудового контрактуТрудовий контракт Ставка заробітної платні  
Праце- давець   Праців- ник 1   Праців- ник 2  
Праця   Робочий день 1   Робочий день 2  
Прибуток   Дохід 1   Дохід 2  
Функції попиту на працю і пропозиції праці
Ставка заробітної платні
Попит працедавця        
Пропозиція працівника 1        
Пропозиція працівника 2        

 

Порядок проведення гри

1. Повторити поняття і теоретичні положення, необхідні для проведення гри. Детально вивчити алгоритми побудови функцій попиту на працю і пропозиції праці, розібрати на дошці приклад з розділу «Теорія».

2. Якщо число студентів в групі перевищує 11, об'єднати студентів в групи так, щоб було 11 груп.

3. Пояснити студентам мети і правила гри.

4. Перемішати і роздати картки студентам (11 карток: 6 працівників і 5 працедавців).

5. Роздати працедавцям бланки трудових контрактів.

6. Дати студентам 30-40 мін для визначення функцій попиту на працю і пропозиції праці, пошуку партнерів за трудовим договором (працедавця або працівників) і оформлення контрактів.

7. Зібрати контракти разом з відповідними картками; картки працівників, що залишилися без роботи, а також картки працедавців, що залишилися без працівників.

8. Виставити бали студентам, підвести підсумки гри.

 

Приклад гри

1. Початкові дані:

* студентів —11;

* працівників — 6;

* підприємств — 5;

* можливі ставки зарплати: 25,35,45, 55 грн./год.

2. Викладачу здані три контракти. Два працедавці (будівництво і ферма) залишилися без працівників. Один працівник (Макар) залишився без роботи.

3. Параметри контрактів:

* Контракт 1. Працедавець — млин, працівники — Федот і Дем’ян. Ставка зарплати — 55 грн., сумарний об'єм праці — 8 год., робочий день кожного працівника — 4 год., прибуток млина — 260 грн. Функція попиту на працю млини і функції пропозиції праці працівників визначені вірно. Контракт дійсний.

* Контракт 2. Працедавець — молокозавод, працівник — Прохор. Ставка зарплати — 45 грн., об'єм праці (робочий день) — 4 год., дохід Прохора — 180 грн., прибуток молокозаводу — 85 грн. Функція попиту на працю молокозаводу і функція пропозиції праці Прохора визначені вірно. Контракт дійсний.

* Контракт 3. Працедавець — пекарня, працівники — Тарас і Богдан. Ставка зарплати — 35 грн., сумарний об'єм праці — 9 год., робочий день Тараса — 4 год., робочий день Богдан — 5 год., прибуток пекарні — 288 грн., дохід Тараса — 140 грн., дохід Богдана — 175 грн. Функція попиту на працю пекарні і функція пропозиції праці Тараса і Богдана визначені вірно.Контракт 3 недійсний. Всі розрахунки вироблені вірно, за винятком одного: сумарний об'єм праці (9 год.), що продається працівниками, менше 14 год. — об'єм попиту пекарні при ставці зарплати 35 грн. За правилами гри (пункт 8) це не допускається. Контракт 3 представлений в табл. 25.

4. У студентів, що не підписали контракти, перевірена правильність визначення функцій попиту і пропозиції. Працедавець «Будівництво» невірно визначив функцію попиту на працю. Працедавець «Ферма» і працівник Макар вірно визначили функцію попиту і функцію пропозиції відповідно.

5. Підсумки гри:

* п'ять балів одержує Прохора, — він зумів добитися максимально можливого доходу в 180 грн.

* чотири бали одержують працівники Федот і Дем’ян, а також працедавці «Млин» і «Молокозавод». Всі вони підписали дійсні контракти, але не добилися максимально можливого фінансового результату (доходу або прибутку).

* три бали одержують працівник Макар і працедавець «Ферма». Вони вірно визначили відповідні функції і при цьому не підписали «сумнівні» контракти.

* два бали одержує працедавець «Будівництво». Він невірно визначив функцію попиту на працю, але проявив обережність у виборі ділових партнерів і вважав за краще не підписувати контракт (або не знайшов варіанту).

 

Таблиця 25

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...