Главная Обратная связь

Дисциплины:


Звичайна хода й спостереження за вигаданими предметамиВ.П. Учні стають «зграйкою».

Музика: імпровізація в розмірі 4/4 повільна, з акцентами на першій і третій чвертях; хода виконується в половинах.

Завдання: Учні повинні уявити, що вони живуть у XIX столітті, перебу­вають у палаці й чекають виходу якоїсь особи, яка запросила їх. Між собою вони не знайомі. У приміщенні, де вони перебувають, гарна стеля, паркет, картини, скульптури. Щоб чимсь зайнятися, присутні розглядають усе це.

Примітка. Спостерігаючи за виконанням вправи, учитель повинен помітити випадки порушення ритму й правильної тех­ніки ходи й постави, а також помилки у виконанні сценічного завдання.

Найнебезпечнішою є помилка, якщо учень тільки намагається показати, що спостерігає, і робить при цьому рухи, що не вла стиві людям, які дійсно розглядають реальні предмети: нарочито прикладає долоню до очей, зайвий раз присідає, нахиляється, повертає голову й тулуб. Потрібно пояснити сутність процесу спостереження, тобто оцінювання того, що перед очами. Оскільки в цій вправі немає реальних предметів, то учень може «побачити» лише те, що породжено його фантазією. Рухи, що з'являються як результат внутрішніх бачень, необхідні для здійснення потрібних дій і тому є сценічно виразними.

Процес уважного спостереження майже завжди вимагає повної статичності, за якої око може побачити предмет у його деталях. Рухи виникають тоді, коли існує потреба пересунути точку зору – ракурс, під яким розглядається об'єкт, за необхідності наблизитися до нього, щоб розглянути деталі, відійти, щоб оцінити його в цілому, перейти, щоб подивитися збоку або позаду... Детально розглядаючи об'єкт, учень зупиняється (коли в музичному ритмічному малюнку половини), змінюючи точку зору, рухається (коли в ньому — чверті). Учень повинен своєю логічною поведінкою виправдовувати рухи із зупинками, що чергуються. У такому виконанні — це вправа на виправдання динаміки й статики. Ці вже етюд, у якому є вигадані обставини. Учні засвоюють при вильну природу пластичної поведінки, у якій усі рухи повинні бути логічними й цілеспрямованими, без «сміття», що й створює фізичну виразність виконавця.

Корпус

Вправа 1. В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей. Ступні паралельно.

Мета: Утримувати рівновагу; контролювати точність колових рухів; переносити масу тіла з ноги на ногу м'яко, без ривків; не порушувати рівномірності руху; зберігати максимальну ампліту­ду; рухатися з різною швидкістю.

Завдання: Обертати плечі назад. Перенести масу тіла на праву ногу. Обер­тати тазом. Змінити опорну ногу й напрямок руху. Завершувати вправу, обертаючи плечима й тазом із максимальною амплітудою (і швидкістю, стоячи на обох ногах.Примітка. Стежити за точністю колового руху. Не втрачати точності локального руху тазом. Не підключати до цього руху Інші частини тіла.

Вправа 2.В.П. Учні стають «зграйкою». Руки витягнуті вперед пара­лельно підлозі, кисті відігнуті нагору, долонями від себе, пальці розчепірені.

Завдання: Швидкими й різкими рухами стискати пальці в кулаки й роз­тискати, акцентуючи спочатку на стискання, потім на розтискання.

Вправа З. В.П. Учні стають «зграйкою», руки опущені.

Завдання: Узятися правою рукою за вказівний палець лівої руки й про­робити рух, що нагадує видавлювання пасти із тюбика, від пучки основи пальця. Потім проробити те саме з іншими пальцями лівої руки. Згодом виконати ту саму вправу з пальцями правої руки.

Вправа 4: В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей. Права рука витягнута вперед, кисть відігнута догори, долонею від лівої.

Завдання: Лівою рукою узятися за пальці правої руки й потягнути на себе;

1) Лівою рукою обертати кистю правої руки праворуч, ліворуч до упору.

Вправа 5.В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги поставити ширше плечей, присісти, утримуючи тіло прямим; руки вздовж корпуса.

Завдання: Покласти на коліна долоні, розвернути пальцями до себе, і розтягувати зап'ястя, погойдуючи корпус уперед-назад.

Вправа 6. В.П. Учні стають «зграйкою». Руки витягнуті вперед, пальці стиснуті в кулаки.

Завдання: Робити плавний рух у зап'ястях угору-вниз. Потім виконати колові рухи.

Примітка. Руки в ліктях не згинати.

Вправа 7.В.П. Учні стають «зграйкою».

Завдання: Зігнути руки в ліктях перед собою (передпліччя паралельні підлозі) і зробити колові рухи передпліччями на себе, потім — від себе, ніби «намотуючи» й «розмотуючи клубок». Потім перед­пліччя однієї руки рухається в напрямку до себе, а передпліччя другої руки — від себе. Виконати цей рух зі зміною напрямків.

Примітка. Стежити за тим, щоб лікті при цьому не опускалися вниз.

Вправа 8. В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині руки опущені.

Завдання: Нахили голови вперед, назад, ліворуч, праворуч, потім коло вий рух головою.

Вправа 9. В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей, руки опущені.

Завдання: Виконати повороти голови в сторони, доводячи рух до максимальної амплітуди.

Вправа10. В.П.Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей, руки опущені.

Завдання: Повернути голову праворуч й нахилити її вперед-униз. Той рух виконати в протилежний бік.

Вправа 11.В.П. Учні стають «зграйкою».

Завдання: Підняти плечі максимально вгору. Потім опустити їх, а шию витягнути максимально вгору. Повторити кілька разів.

Вправа 12. В. П.Учні стають «зграйкою»

Завдання: Зробити невеликий випад ногою вперед. Пряму руку стиснути її кулак й швидкими рухами обертати її, описуючи коло збоку від себе. Виконати вправу однієї та другою рукою по черзі. Потім обома руками, потім — одночасні обертання в різні сторони.

Вправа 13. В.П. Учні стають «зграйкою». Зробивши невеликий крок уперед правою ногою, перенести на неї масу тіла, позаду ліва Нога опирається на носок.

Завдання: Робити уривчасті рухи руками назад із положень: 1)руки розведені в сторони долонями вгору; 2)руки підняті вгору Й зчеплені в «замок».

Примітка.Стежити за тим, щоб маса тіла залишалася на опорній нозі. Під час руху не прогинатися в попереку. Руки не огинати.

Вправа 14. В.П. Учні стають «зграйкою».

Завдання:

1) Зігнути праву ногу в коліні й підняти її перед собою під ку­том 90 градусів. Зробити колові рухи стопою з одному, а потім у про­тилежному напрямку;

2) Зробити колові обертання гомілкою, зберігаючи попереднє положення коліна. Те саме проробити з лівою ногою.

Вправа 15. В.П.Учні стають «зграйкою».

Завдання: Зробити довгий випад лівою ногою вперед. Права нога випрям­ні й стоїть на носках. Нахилити корпус уперед і обпертися на долоні зігнутих та широко розведених рук. Ліва рука при цьому повинна опинитися під лівим коліном. Із цього положення намагатися торкнутися грудьми підлоги.

Вправа 16. В.П. Учні стають «зграйкою».

Завдання: Зробити довгий випад лівою ногою вперед і опустити на під­логу праве коліно. Нахилити корпус уперед, обпершись на перед­пліччя рук, що паралельно лежать (долоні на підлозі). Відхиляти корпус назад, прогинаючись у попереку.

Вправа 17.В.П. Учні стають «зграйкою».

Завдання: Підняти руки над головою й описати ними над собою коло, також рухати корпус, але не стегна. Стопи від підлоги не від­ривати.

Вправа 18.В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги розставлені ширше від плечей.

Завдання: З витягнутою рукою нахилити корпус уперед під прямим кутом і рухати корпус по колу (рука становить єдину пряму з лінією хребта).

Примітка. Руку залишати випрямленою і тягтися за нею, ніби малюючи навколо себе коло, залишаючись на одному місці. Потім проробити лівою рукою, рухаючись ліворуч.

Вправа 19. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей, руки вільно опущені.

Завдання: Робити повороти корпуса праворуч й ліворуч різкими рухами, поступово збільшуючи темп. Розслаблені руки при цьому вільно звисають.

Вправа 20. В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей, стопи паралельні одна одній, зігнуті в ліктях руки перед грудьми.

Завдання: Повороти корпуса з розведенням рук у сторони; ноги в момент повороту не згинаються. Повернутися у В.П. і повторити рух повороту в протилежний бік.

Вправа 21. В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей, руки опущені.

Завдання: Нахилити корпус із прямою спиною вперед, до положення паралельно до підлоги. Правою рукою узятися за щиколотку лівої ноги із зовнішньої її сторони, а ліву руку підняти й потягнутися нею вгору.

Примітка. Виникає скручування тіла уздовж осі хребта. Ви­конавши цей рух кілька разів, змінити завдання для рук: ліва тримається за щиколотку, права тягнеться вгору.

Вправа 22.В.П. Учні стають «зграйкою». Ноги на ширині плечей, руки розведені в сторони. Завдання

1) Виконати кілька разів розвороти корпуса на 180е праворуч й ліворуч. Потім нахилити корпус уперед і повертатися в сто­рони, намагаючись торкнутися правою рукою лівої п'яти й навпаки;

2) відхилити тулуб назад, прогнутися в спині й зробити повороти в цьому положенні.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...