Главная Обратная связь

Дисциплины:


Опускання й піднімання рукВ.П. Учні стають «зграйкою».

Музика: повільний вальс.

Завдання: Повільно піднімати руки в сторони, лікті ледве ослаблені, і кисті вільно висять донизу. Коли руки опиняються в горизонтальному положенні, кисті повинні піднятися на рівень із перед­пліччями. У цей момент, коли руки почнуть опускатися, кисті знову повинні відставати від передпліч. Вправа виконується в ме­жах двох тактів.

Примітка. Коли техніку цих рухів опановано, слід робити вправу вперед, а потім комбінувати.

ЗАНЯТТЯ З АКТОРСЬКОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

СЦЕНІЧНІ РУХИ

Знайомство

В.П. Учні сидять у колі.

Завдання: Учитель пропонує учням продовжити знайомство. Хтось вихо­дить у центр кола і називає якесь хобі, а ті, хто поділяють його, міняються місцями. Хто залишився без місця, стає в центр кола і називає інше хобі.

Примітка. Під час вправи вчитель спонукує учасників нази­вати різноманітні захоплення, відзначаючи особливо оригінальні й цікаві. Коли буде названо 8—12 захоплень, учитель зупиняє учнів і пропонує записати, хто чим захоплюється. Учні розпо­відають про захоплення своїх товаришів.

Вибух

В.П. Учні стають «зграйкою», стають навколішки, руками охоплюють коліна, опускаючи максимально голову. Положен­ня тіла замкнуте, закрите. Це може бути «ікринка», «яйце», «зерно» — це залежить від того, що ми хочемо отримати в під­сумку.

Завдання: У нашому випадку — це зародок нової зірки або навіть Усе­світу. Потрібно «вибухнути» за сигналом: максимально активно викинути із себе в навколишній світ енергію, щоб кожна наша клітинка, кожна ділянка тіла її випромінювала. Тіло при цьому набуває найнесподіваніших поз. Чим вони різноманітніші, тим краще. Вибух повинен бути миттєвим. Ця реакція — відповідь На сигнал, ніби сигнал — детонатор, а тіло — міна. Між сигналом І вибухом не повинно бути паузи ані на секунду.

Примітка. Акцентувати увагу дітей на тому, що вони не повинні думати, якої пози набуде їхнє тіло. Нехай поза виникає спонтанно, підсвідомо. Важливо, щоб вони не встигали її вигадати. Несподіваний сигнал — і тверда вимога миттєвого вибуху.

Перехід

В.П. Учні стають у шеренгу біля стіни.

Завдання: Потрібно пройти «тонкою кригою» від однієї до іншої стіни класу.

Варіанти завдань:

• орана стерня; • босоніж піском;

• босоніж гравієм; • босоніж холодною травою;

• вугіллям; • по коліна в снігу.

Примітка. Змінюючи запропоновані обставини, ми змінюємо логіку поведінки учнів. їхнє основне завдання: повірити й прав­диво діяти у запропонованих умовах.

Мімікрія

Мімікрія — це здатність тварин перетворюватися відповідно до навколишнього середовища.Завдання: Поки вчитель перебуває за дверима, учні повинні «сховати­ся», «злившись» із середовищем. Той, кому погано це вдається, залишає гру.

Приклади

На стільці вчителя висить чорна сумка. Якщо гравець також має чорний одяг, то він може зависнути на стільці «у вигляді» сумки. Учень може «прилипнути» до стіни. Можна набути форми стільця, перетворитися на «віконну раму»... Головне — уважно вивчити навколишній простір, знайти загальні риси. Потім уже можна застосовувати вигадку, сміливість, почуття гумору.

Зв'язна розповідь

В.П. Учні сидять у колі.

Завдання: Учням пропонується з'єднати у зв'язну розповідь два речення.

Приклади

1. «Далеко на острові відбулося виверження вулкана...»; «...тому сьогодні наша кішка залишилася голодною».

2. «Вулицею проїхала вантажівка...»; «...тому в Діда Мороза була зелена борода».

3. «Мама купила в магазині рибу...»; «...тому ввечері довелося запалювати свічки».

Примітка. Речення можна брати із будь-якої книги на ви­падкових сторінках.

Апельсин

В.П. Учні сидять у колі.

Завдання: Учитель попереджає учнів, що м'яч, який вони кидатимуть,— це умовний апельсин. Хто зловив м'яч, повинен дати йому «апель­синову» характеристику: «жовтий», «жовтогарячий», «помаран­чевий» ... Якщо хтось переходить на іншу площину характеристи­ки: «солодкий», «кислий», «кисло-солодкий», учитель коментує: «Характеризуємо смакові властивості». Хтось сказав: «кубин­ський», учитель коментує: «Характеризуємо виробника»...

Примітка. Можна характеризувати різні предмети.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...