Главная Обратная связь

Дисциплины:


За литовсько-польського панування. 11 страница• Формування князем Острозьким охоронних залог-постів навколо руїн Суренжа (рівного).

IX – X ст. – Волинський край входить до Київської Русі.

1240 р. - похід хана Батия на Волинь і Галичину. Данило Галицький поставлений ханом намісником на Волині. Край відходить до держави - „Золота Орда“.

1259р. - Хан, наляканий зміцненням Волині, послав проти Д.Галицького свого воєводу Бурундея, війська якого страхітливо спустошили Волинську землю, знищивши населені пункти які ще вціліли.

Відомий дослідник феодальної Русі В.П.Каргалов так написав про боротьбу населення Волині проти орд Батия: „ … укріплені міста і містечка по Верхньому Тетереву, Горині і Случу відбивалися до останнього воїна і гинули, поховавши під руїнами і згарищами трупи своїх героїчних захисників.

XIII ст. (до 1283 р.)

• Виникнення на місці Суренжа невеликого міста, яке

перейняло назву попереднього дрібного поселення — Рівне ("ра-вне", сонце, що зайшло, мертве сонце).

1240-1699 рр. – татари спустошували Волинь сотні разів.

1292 р. - перша письмова згадка про місто Степань в Іпатієвському літописі.

„В лето 6800г. представився Степанський князь Иван, син Глебов, плакахуся по нем вси люде от мала и до велика, нача княжити в него место син его Володимир.“

Степань, городище укріплення стає центром удільного князівства. Це було велике укріплене місто, доказом чого є земляні вали які збереглися досі.

1320р. – місто Степань переходить у власність князів Острозьких, які збудували тут замок. Місто одержує привілей на проведення ярмарку.

1340 р. – помер останній князь Галицько-Волинського князівства Київської Русі Юрій-Болеслав Мазовецький. З цих пір волинський край як і вся Україна, потрапив під владу західно-європейських держав. За багатовікове поневолення змінилась і мова, і культура, і ментальність народу Київської Русі, тож не дивно, що коли історична доля хоча і формально але обєднала два братніх народи(Українців та Росіян), то істинного братання не відбулося.

1345 р. - під час політико-економічного та культурного занепаду Київської Русі литовський князь Гедимінас завойовує Волинь та Київ.

1385 р. - Польща та Литва уклали Кревську унію за якою Волинь стає провінцією Литви.

XIV—XV ст. ст.

• Формування українського козацтва на дулібських

традиціях вихідцями з Волині та бродниками (нащад­ками половців і місцевих слов'ян).

1450-1586рр. - документально засвідчено 86 наскоків кримських татар. Чисельність полонених за один раз сягало від трьох до тридцяти тисяч

1527 р. – татари серед зими вдерлися на Полісся і дійшли до Пінська. Князь Костянтин Острозький зустрів їх під Ольшеницею і несподівано напав. Всього полягло 24тис. татар, багато здалися в полон. Було визволено 40тис. бранців (полонених).XVI – XVII ст. - колонізація Волині переселенцями з Польщі.

1557 р. – Литовське князівство прийняло «Уставу на волоки» (земельний кадастр), провівши облік всіх земель та населених пунктів.

1569 р. - Польські та Литовські феодали проголосили унію – об’єднання Литви та Польщі в одну державу Річ Посполиту. Волинь відійшла до Польської корони. Через спустошливі війни густота населення на Волині сягала 7 чол. на кв. км, в Польщі 22чол. на кв. км.

У лютому місяці С.Наливайко побував у м. Степані.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...