Главная Обратная связь

Дисциплины:


Отже, П’ятигори – поселення П’ятигора. Менш ймовірно вважати назву перенесеною з якихось невідомих нам причин від села П’ятигори, що є ще на КиївщиніФрагменти народних оповідей спонукають здогад, ніби П’ятигори від уже втрачених горбів, біля котрих зростала „осілість, основана ватагою княжих дозорів, котрі мали на цих висотах сторожові вишки, іменовані „чатами”.

Село має дільниці Центральний куток – околиця на перехресті доріг у напрямку церкви.

Такий вигляд мав центр села у 50- роках.

За ставом (Колонія) – вулиця за ставом правого берега річки, де жили поляки; Лісова, Польова, Садкова – кутки біля лісу, полів, серед садків. За даними 1947 року, П’ятигори мали хутори: Садки, П’ятигори, назви яких зрозумілі.

Крім річки Cвидівки, назва якої з’ясована в нарисі „Здолбунів” є ще тут струмок Безодня, витікаючий на півночі села з одноіменного колись глибинного джерела в оточенні драговинних мокрот. А в іншому місці між двома горбами залягавТопинець – мокриста заглибина, яка навесні „затоплювала” околишні місця і довго була заповнена водою. Були тут і кринички.

У пам’яті живуть ще давні п’ятигірські орні грунти: Березина – поле в околиці березового гайка; До кринички – околиця неподалік струмка, що витікає з безодні; Заліс – великанива площею до 70 га по другому боці лісу; Жидівська долина – низина, де ніби євреї „жиди” з хутора Три Корчми відзначали свої „шинкарські ритуали”; Клин – поле за формою трикутника в напрямку села Орестова; Круча – околиця неподалік гори з обривистим „крутим” боком; Міждоріжжя- поле на перехресті доріг дубнівського напрямку; Обручівка – нива між невеликими висотамиза формою кола („обруча”); Панське – великий лан у маєтності пана; Плесо – рівний, ніби „водяне плесо”, культивований простір; Попівщина – колишні грунтові наділи священникам церкви; Помірки – невеликі нивки „домірне” до основних наділів; Сосни – поле в околиці лісу, на окраїні якого красувалися великі соснові дерева; Триднівка – старовинне поле, на якому відробляли три дні панщини.

Луги, сінокоси, випаси в П’ятигорах називають за іменами урочищ чи місцями їх розташування; Болото – колись болотяне місце в заплаві річки; Під вільшиною – околиця надрічкової вільшини; В долині- луг у міжвисотній низині; на Жидівській долині – колишній сінокос і випас; До ферми яристий луг у напрямку колгоспної ферми; Коло ставу- місце де був став.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...