Главная Обратная связь

Дисциплины:


Загартовування сонцем.- Промениста енергія сонця. Багата ультрафіолетовими і інфрачервоними променями, має велике значення для росту і розвитку дитини.

Місце для прийому сонячних ванн, по можливості слід вибирати біля водойм, краще на невеликому схилі, поблизу зелених насаджень. В Україні найкращий час для сонячних ванн – між 11-13 годинами, після 1,5 – 2 години після їжі. Перший сеанс необхідно обмежувати 4-ма хвилинами – по 1 хвилині на кожну з сторін тіла. Потім тривалість сеансу щоденно збільшують на 2 хвилини і доводять поступово до 30-40 хвилин. Через кожні 5 днів доцільно влаштовувати перерву, один день слід користуватись тільки повітряною ванною.

Тіло опромінюють за чергою: спочатку спину, потім правий бік, живіт і лівий бік. Приймати сонячні ванни краще лежачи «ногами до сонця». Голова повинна бути дещо піднята і чим – небудь прикрита.

При прийомі сонячних ванн слід чергувати перебування на сонці і в тіні кожні 3 хвилини. Такі чергування захищають організм від перегрівання, перенасичення сонячною енергією та інших небажаних реакцій.

Вибір схеми користування сонячними ваннами залежить в основному від стану здоров’я, температури, вологості і швидкості руху повітря. При цьому слід уважно слідкувати за станом шкіри, потовиділенням і загальним самопочуттям. Швидке почервоніння шкіри – сигнал до припинення сонячної ванни. Якщо в кінці сонячної ванни пульс частішає більш ніж на 20 ударів за хвилину, стає помітним погіршення самопочуття. Дозу сонячного опромінення слід зменшити або на деякий час зовсім припинити.

Неправильне користування сонцем не тільки не сприяє загартовуванню, але може нанести шкоду здоров’ю. Це стається з тими, хто, намагаючись швидше загоріти, знаходиться під прямим сонячним промінням декілька годин підряд. В результаті захисні сили організму слабшають, зменшується працездатність, апетит, з’являються головні болі, частішає пульс й інші небажані явища.

Не можна забувати, що сонячними ваннами можуть користуватися не всі школярі. Вони протипоказані тим, хто страждає частими головними болями, захворюваннями серцево-судинної системи, різними гострими захворюваннями до повного виліковування, схильністю до кровотеч тощо.

11. Робота з підручником.

Робота в зошитах.

13. Робота в групах. Намалювати малюнки про те, як можна загартовуватись.

ІІІ. Підсумок уроку.

Займатись фізкультурою і спортом –

Для організму вашого важливий елемент.

Хай не підкоряться висоти і рекорди,

Не вийде з тебе справжній супермен,

Та сила, витривалість і здоров’я –

Це самий дорогий для всіх презент.

- Отже, загартовуйтесь, займайтесь фізкультурою, зміцнюйте свій організм і будьте здорові. 

РОЗДІЛ ІІІ. СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ЗДОРОВЯ.

Урок 8.

Тема. Ти – особливий. Поведінка з рідними і друзями.

Мета:ознайомити з поняттями «рідні і близькі», свого місця в цьому колі, стимулювати появу інтересу у дітей до історії свого роду, сім’ї та значення її для людини; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, бажанню примножувати родинні традиції; виховувати почуття любові до батьків, гордості за майстерність родичів, близьких.

Обладнання: картонні квіточки, картки, тест, пам’ятки.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Робота над темою.

1. Актуалізація опорних знань. Вправа «Снігова куля».

Сьогодні вас сидить у класі багато. Ви всі різні й не схожі один на одного ні зовнішністю, ні характером. А от чим ви ще відрізняєтесь один від одного, здогадатись допоможе загадка.

А відгадайте-но, що я таке? Всі хочуть, як народиться дитина,

Щоб я було красиве і дзвінке, бо носить все життя мене людина. (Ім’я)

Перший учасник називає своє ім’я. Наступний – спочатку це ім’я, а потім – своє.

2. Розминка «Побажання».Діти передають по колу талісман заняття «Здоров’ятко» і висловлюють побажання: «Я бажаю тобі… (гарного настрою, здоров’я, гарного дня)».

3. Гра «Квіточка». Робота в групах.

Очікування. Кожна група отримує вирізану з кольорового картону квіточку. Кожен член групи на пелюсточці напише, чим він особливий, що вміє робити у порівнянні з іншими.

4. Повідомлення теми уроку.

-Сьогодні ми з вами поговоримо про те, що ми відрізняємося від інших не тільки ім’ям та як повинні поводити себе з рідними та близькими.

5. Загадки. Бесіда «Я дивно утворений».

1) Вона все тіло нам вкриває, в купі все його тримає,

І не дає вона мікробам нести в організм хвороби. (Шкіра).

2) Їм завжди все треба чути, кажуть – так і має бути,

І ще й хваляться, без них, щоб почути, хто з нас зміг? (Вуха).

3) Ці завжди кудись спішать, то ідуть, то біжать,

Близька чи далека путь, завжди вдвох вони ідуть (Ноги).

4) Є ще в нас і дві сестриці, вони справжні трудівниці.

Кожна п’ять синочків має, і зробити все встигає. (Руки).

5) А ці два брати, як лиш з’явились, то по сусідству вони оселились.

Скрізь поглядають, все бачать довкола, лиш один одного не бачать ніколи. (Очі).

- Які частини тіла ви можете ще назвати? Чи є вони у кожного? Тоді чому ми такі різні? Як ви думаєте, чому ми виглядаємо по-різному? (Міркування дітей).

6. Поняття «рідні і близькі».

-Кого ми вважаємо рідними і близькими? Як ви відноситесь до них? Чим відрізняється ваше відношення до рідних і близьких?

Батьки і діти! Діти і батьки! Нерозділиме і довічне коло.

Ми засіваємо житейське поле і не на день майбутній на віки!

- Говорять, що діти для батьків це дзеркало, бо вони є їхнім відображенням. Хто найдорожчі для вас люди? А чому? Так, мама й тато дали вам життя, доглядають вас, вчать, що добре, а що погано, привчають до праці, виховують і люблять вас. Вони хвилюються, коли у вас невдачі й радіють вашим успіхам.

7. Робота над прислів’ями.

Яблуко від яблуньки недалеко падає.

Яке дерево, такий клин, який батько, такий син.

8. Розповіді дітей про свою сім’ю, її членів та відносини, традиції в сім’ї.

Лічилочка.

Мама, тато, дід, бабуся – всіх назву, не помилюся.

Старший братик і сестричка – в нас сімейка невеличка.

Не спиняйте, бо зіб’юся: мама, тато, дід, бабуся…

Старший брат, сестра і я – отака у нас сім’я.

Нам лічилочку на «сім» повторити треба всім. (В. Гринько)

- Ім’я своїй дитині батьки вибирають самі, за бажанням, а прізвище переходить від діда до батька, до сина. Адже він голова сім’ї і продовжувач роду. Діти повинні знати імена своїх батьків, імена дідусів і бабусь, адже вони – батьки ваших батьків, в яких теж були батьки, а в них також. А всі разом називаються? (Родом)

- Назвіть імена своїх батьків, бабусь, дідусів.

- Діти, родина – це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, і школа, і весь український народ. Родина до родини – народ. Ми з вами всі – український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих. Як могутня ріка бере сили з маленьких джерел, так і наша українська культура збагачується родинами, сім’ями. Потрібно вивчати і шанувати свій народ, його мову, землю свою, рідний край, бо ми – частина усього нам рідного й близького.

У всіх людей одна святиня куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня, аніж зелений в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини.

9. Фізкультхвилинка.

Журавлям не до науки. Ох, давно вже терплять муки.

Затекли і ніжки, й крила. Журавлиха зве до діла: - Ану, славні малюки,

Стали струнко, мов грибки. Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте, головою покрутіть,

Ніжками потупотіть. Стане легко й добре враз.

Відпочините гаразд.

10. Наказ дітям. (Слово мамі).

- Батько й мати дали тобі життя і живуть для твого щастя. Не завдавайте їм болю, образи. Прикрощів, страждань. Умій поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері й батька – твоя працьовитість, любов до науки, повага до старших. Любити їх – означає приносити в дім мир і спокій. Запитуй батька і матері дозволу на те, чого без них робити не можна. Три нещастя є в людини: смерть, старість і лихі діти, говорить українська мудрість. Бути хорошими дітьми означає – не допустити, щоб старість батьків була отруєна твоїми поганими вчинками. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Будьте чуйними й гідними своїх батьків!

11. Робота з підручником (ст. 24).

Робота в зошитах.

13. Тест «Якщо у тебе виникають конфлікти з дорослими в родині, то вони пов’язані з»

1) Поганим навчанням

2) Твої друзі не подобаються рідним

3) Небажанням допомогти вдома

4) Нешанобливим ставлення до дорослих

5) Конфліктів не буває

ІІІ. Підсумок уроку.

- Одна з найголовніших заповідей Біблії говорить: «Шануй своїх батька і матір». Ніжна й ласкава мама завжди приголубить, а сильні руки батька підтримають вас. Отже, і ви повинні берегти своїх батьків, допомагати їм, не засмучувати, бути слухняними. Адже ваші батьки бажають вам щастя, хочуть, що ви були здоровими, вони постійно піклуються про вас.

- Запам’ятайте правила спілкування з рідними. (Роздати пам’ятки).

1. Коли прокинувся і зустрівся з домашніми, не забудь привітатися.

2. Коли сідаєш за стіл, пам’ятай, як поводитись і якими приборами користуватись.

3. Не забувай подякувати дорослим за послуги.

4. Пам’ятай, що приходити з прогулянки треба вчасно, аби батьки не хвилювались, і попереджувати, коли повернешся.

 

Урок 9-10.

Тема. Знайомі та незнайомі. Твої друзі. Вибір друзів, уміння товаришувати і спілкуватися. Гуманне ставлення до людей з різними вадами. Поняття про ВІЛ. Практична робота (моделювання дружніх стосунків дівчаток і хлопчиків) .

Мета:формувати правила особистої безпеки під час прогулянок на вулиці, розвивати здатність орієнтуватися в загрозливих для життя ситуаціях, реально оцінювати небезпеку, не розгублюватися, обирати можливі дії захисту, виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: інтерактивна дошка, сюжетні малюнки, тест, картки з прислів’ями.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Робота над темою.

1. Актуалізація опорних знань.

- Продовжити фразу: «Коли я гуляю надворі…»

2. Складання правил безпеки на випадок зустрічі із незнайомцями.

-У житті кожної людини зустрічаються різні непередбачувані випадки, часом загрозливі для особистої безпеки. У світі є багато добрих і чесних людей. Але є і непорядні, злодії, шахраї, небезпечні люди. Зовні цих людей складно не відрізнити від хороших, порядних. Насправді вони жорстокі, злі та підступні. Тому вам слід пам’ятати, що люди бувають різними, а мати справу можна з тими, кого добре знаєте. Ось про такі правила ми поговоримо сьогодні.

Очікування. Гра «Ланцюжок». Передайте один одному, що ви очікуєте від уроку.

- На вулиці небезпечно розмовляти з незнайомцями та підозрілими людьми. Чому? Якщо незнайомець запропонує ласощі або цікаву річ, потрібно подякувати і відмовитися від того, що пропонують. У випадку переслідування підозрілою особою потрібно зайти в магазин чи інше людне місце.

- Небезпечно гратися на вулиці, коли настає темрява, коли поряд немає дітей чи дорослих.

- Назвіть місця у нашому селищі, у яких небезпечно з’являтися без дорослих. Чому там небезпечно?

- Яких помилок припустилася Червона Шапочка?

- Які ви знаєте телепередачі, у яких розшукують дітей? Що спричинює зникнення дітей?

3. Робота в групах.Три групи записують правила поведінки з незнайомими людьми, а три – зі знайомими.

4. Правила поведінки з незнайомими людьми на екрані.

1) Гуляти з друзями краще до настання темряви.

2) Не заходити у незнайомі місця, де можна заблукати.

3) Навчитися відчувати сигнали небезпеки.

4) Якщо людина здається вам підозрілою, небезпечною, то уникайте спілкування з нею.

5) Якщо раптом хтось силоміць тягне вас за собою – виривайтеся, кричіть, кличте на допомогу.

- Ще слід запам’ятати, що небезпечними можуть бути не тільки чоловіки, але й жінки, бабусі, молоді хлопці чи дівчата. Вони можуть запропонувати будь-які спокусливі речі, щоб дізнатися про коштовності, гроші, інші дорогоцінності, які є вдома. Ніколи не називайте незнайомцям адресу свого будинку, номер телефону. Про всі ваші пригоди з незнайомцями обов’язково повинні знати батьки.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...