Главная Обратная связь

Дисциплины:


Правила користування газовою плитою.Відгадайте загадку.

Ну й плитка в нас чудова! Не потрібні плитці дрова.

Встане мама вранці-рано, лиш поверне вгору крана,

Сірником терне і враз загориться в плитці… (газ)

- У кожного вдома є газова плита. Нею потрібно вміти користуватися. Навчатися це робити потрібно у присутності дорослих. Запам’ятайте правила користування газовою плитою.

1. Перед користуванням газовою плитою відчинити кватирку і провітрити приміщення.

2. Перевірити, чи закриті всі крани на плиті та на трубі перед плитою.

3. Відкрити кран на трубі перед плитою, установивши ручку на голівці крана вздовж труби.

4. Запалити сірник, піднести його до пальника і лише тоді відкрити кран цього пальника.

5. Під час роботи газової плити, кватирку тримати відчиненою.

6. Закінчивши користування газовою плитою, закрити кран пальника.

- При значній концентрації газу у повітрі людина може смертельно отруїтися. Газ, який використовується у побуті, який приносить людині стільки користі, може стати і ворогом. Ворогом газ стає тоді, коли ми неправильно ним користуємося. Газ – це легкозаймиста речовина. Від найменшої іскринки він умить займається і починає горіти. Це призведе до пожежі. Заповнивши приміщення, газ може вибухнути. Газ отруйний. Дихати ним навіть незначний час небезпечно для життя. Якими б приладами не користувалися, не можна залишати їх без нагляду дорослих.

Газ на кухні, пилосос, праска, телевізор

Хай включає лиш дорослий твій надійний старший друг!

3. Гра «Життєві ситуації».

Ситуація 1. Що необхідно зробити першим: запалити сірник чи відкрити кран відповідної конфорки? (Спочатку слід запалити сірник, піднести його до пальника, а потім відкрити кран до відповідної конфорки).

Ситуація 2. Ви хотіли випити чаю. Ви поставили чайник із водою на конфорку. Вода закипіла та загасила вогонь. Ваші дії… (Щойно це сталося, потрібно перекрити газ і відчинити вікно).

Ситуація 3. Хлопці грали на вулиці. Один із них приніс використаний балончик з-під лаку. Діти запропонували кинути його у вогнище. Як ви гадаєте, що трапилося потім?

Ситуація 4. Поспішаючи у гості, ви не повністю перекрили кран газової плити. Ідучи з квартири, ви щільно зачинили вікна. Повернувшись додому, відчули запах газу. Що ви зробите в такому випадку? (Не вмикаючи світло, відчинити вікна, кватирки, двері й провітрити приміщення, попередньо закривши до кінця кран; за потребою викликати службу за номером 104).

4. Фізкультхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться, землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній. І до сонця потягніться.

В різні боки нахиліться. Веретеном покрутіться.

Раз присядьте. Два присядьте. І за парти тихо сядьте.5. Гра «Це я». Після кожного куплету всі повторюєте «Это я, это я, это все мои друзья!» Але слухайте уважно.

1) Кто знает из вас, что нельзя включать вам газ?

2) Кто услышав запах гари, сообщает о пожаре?

3) Кто из вас играет с газом утром, днем и вечером? (Тишина)

4) Кто от маленькой сестрички прячет дома, дети, спички?

5) Кто из вас , пусть говорит, с газом всегда шалит? (Тишина).

6) Кто следить помогает, газ гореть не оставляет?

6. Правила у віршах.

- Щоб зберегти своє життя та здоров’я, дотримуйтесь правил, про які вам розкажуть ваші однокласники.

1) Якщо підете в гості з дому надовго до своїх знайомих

Про газ не забувайте, ретельно все перевіряйте,

Без догляду не залишайте. Про це ви пам’ятайте!

2) Якщо в сім’ї маленькі діти і вміють сірники палити,

То пустощі з вогнем завжди привести можуть до біди.

Дітей самих не покидайте і сірники від них ховайте.

3) У світі безліч речовин – і спирт, і газ, і керосин.

Вони загальну рису мають: від іскри навіть вибухають.

Про це ви завжди пам’ятайте й подалі від вогню ховайте.

4) коли порядок в домі є, коли працюють справно речі –

Магнітофони, праски, печі і телевізор, й газ плита –

Пожежа в дім не завіта.

7. Робота з підручником.

Робота в зошитах.

9. Гра «Так чи ні?»

1) При виявленні запаху газу відчиніть двері та вікна. Так

2) Зателефонуйте у службу газу за номером 103. Ні.

3) Самостійно ліквідуйте неполадки. Ні.

4) Запобігайте утворенню іскри у будь-який спосіб. Так.

5) Закінчивши користування газовими приладами, залишіть приміщення, у якому витікає газ. Ні.

6) Життя людини є найдорожчим скарбом. Так.

10. Перегляд відеоматеріалу про правила поводження з газом.

ІІІ. Підсумок заходу.

- Діти, дотримуйтесь цих правил і ваше життя, і життя ваших близьких буде у безпеці.

Щоб у вашому домі не було біди,

Будьте обережні з газом завжди.

 

 

Урок 19.

Тема. Небезпечні речовини (отруйні, горючі, легкозаймисті)

Мета: ознайомити учнів з небезпечними речовинами, правила поводження з ними, вчити правильно діяти у разі виявлення невідомих речовин, надавати невідкладну допомогу потерпілим при отруєнні, розвивати логічне мислення, виховувати любов до життя, почуття самозбереження.

Обладнання: колекції, таблиці.

Хід уроку.

І Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Поділимося на дві команди і позмагаємося. Одна команда називає правила поведінки при користуванні електроприладами, а друга – при користуванні газовими приладами. (Визначити переможців)

1. Повідомлення теми уроку.

-Діти, давайте розглянемо таку ситуацію.

- Два хлопчики – Сашко і Петро захотіли запустити ракету – дерев’яну іграшку, яку подарував їм тато. Але у них не виходило. Тоді, щоб було все, як насправді, вони вирішили підпалити пальне, яке повинно бути у ракеті. Але ракета не злетіла до стелі. Замість цього, полум’я охопило іграшки, фіранки, килим на підлозі. Сашко не розгубився. Він набрав по телефону 101, вчасно прибула пожежна команда, врятувала їх.

- Охарактеризуйте дії хлопців. Які з них ми засуджуємо, а які схвалюємо? Чим ви граєтеся вдома. Залишаючись вдома наодинці, діти, як правило, починають «досліджувати» свою квартиру. Щоб задовольнити свою природну цікавість, вони можуть відчиняти пляшечки з ліками, хімічними препаратами, нюхати їх, пробувати на смак. Звичайно, такі «досліди» можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Щоб запобігти лиху, потрібно знати, яка небезпека заховалась у різних коробочках, пляшечках, балончиках, а також уміти користуватися ними. Правила поведінки з електроприладами та газовими приладами ви знаєте. А сьогодні ми поговоримо про небезпечні речовини, які є в нашому побуті. Серед них багато таких, що можуть призвести до пожеж і завдати тяжких травм. Особливо небезпечними є легкозаймисті, отруйні та горючі речовини і матеріали. Легкозаймисті речовини – це ті, які легко загоряються. До них належать бензин, нафта, гас, ацетон. Легкозаймистими є і аерозолі (дезодоранти, лак для волосся, засоби для знищення шкідливих комах). На балонах з аерозолями стоїть знак і напис «Вогненебезпечно!». Аерозолі не можна розпилювати поблизу нагрівальних приладів. Не можна також нагрівати, бо вони можуть вибухнути. Деякими засобами для відбілювання білизни та дезінфікування, спиртовими речовинами, оцтом можна сильно обпекти шкіру або очі. Для ремонту квартир, догляду за меблями, домашніми речами тощо застосовують товари побутової хімії. Багато з них містять вогненебезпечні речовини. Порушення правил поводження з ними може призвести до вибуху та пожежі. Легкозаймисті речовини слід зберігати у приміщеннях, де немає відкритих джерел вогню, далеко від нагрівальних приладів.

- Небезпечним може бути і звичайний медичний термометр, усередині якого міститься надзвичайно отруйна срібляста речовина – ртуть. У разі пошкодження термометра ртуть розливається дрібненькими кульками по закутках кімнати, закочується у шпаринки долівки і повільно випаровується. Навіть малесенька доза ртуті є загрозливою для життя людини. Через це дітям забороняється брати термометр, а також пити будь-які ліки без дозволу дорослих.

Це руденьке лисеня не п’є ліків навмання.

Хтось в родині захворів – викликає лікарів.

Ліки бувають різні: солодкі, гіркі та кислі.

Мазі, пігулки, мікстури від нежиті, температури…

Лікар їх добре знає. Від різних хвороб призначає.

Це небезпечно, малята, без дозволу ліки вживати!

- При роботі з фарбами, клеями слід ретельно провітрювати приміщення, щоб не вчадіти та не отруїтися. У процесі роботи та після її закінчення не можна застосовувати відкритий вогонь і вмикати освітлення та електроприлади до повного провітрювання приміщення. Це може призвести до вибуху.

- Горючі речовини – це ті, які здатні горіти в звичайних умовах. Це дрова, вугілля, торф, солома, сіно, сухий хмиз, папір тощо. Вони здатні до само загорання.

- Від їхнього чаду можна отруїтися. Важке отруєння можуть спричинити препарати побутової хімії, про які ми щойно говорили, отрутохімікати, якими знешкоджують шкідників, помилкове вживання ліків та самолікування.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...