Главная Обратная связь

Дисциплины:


Спосіб самосинхронізації.Виключає необхідність точної підгонки частоти й фази напруги синхронної машини, що вмикається. Цю машину розкручують до частоти обертання, яка незначно відрізняється від синхронної і не збудженою включають у мережу. При цьому обмотку збудження замикають на розрядний резистор, використовуваний при гасінні поля, або спеціально передбачений для цієї мети, або на якір збуджувача, щоб уникнути появи в обмотці збудження перенапруг, небезпечних для її ізоляції. Після включення генератора в мережу включають збудження генератора.

У момент включення не збудженої машини в мережу має місце кидок струму в колі статора, однак він значно менший, ніж при КЗ і не представляє небезпеки для машини, навіть при помилковому включенні й тривалому пуску.

Переваги методу самосинхронізації:

1. Значне спрощення операції вмикання, що дозволяє застосувати нескладну систему автоматизації;

2. Швидке вмикання машини в мережу, що особливо важливо при аваріях в системі;

3. Відсутність можливості ушкодження машини.

У даний час для машин потужністю до 3 МВт включно самосинхронізація є основним способом вмикання на паралельну роботу. Можливість використання цього способу для вмикання машини потужністю більше 3 МВт обмежена допустимим значенням електродинамічних сил в обмотці статора. В аварійних випадках методом самосинхронізації допускається вмикати всі машини незалежно від їхньої потужності.

Асинхронний пуск синхронних компенсаторів.

Прямий (асинхронний) пуск СК застосовується тільки тоді коли напруга на його виводах не перевищує 0.6 Uном. В іншому випадку пускові струми перевищують припустимі за умовами нагрівання. В основному застосовується реакторний пуск, тобто при пуску послідовно зі статором включаються струмообмежуючі реактори опори, яких вибрані таким чином, щоб пусковий струм СК не перевищував 1.8 – 2.5 номінального, а напруга на СК не перевищувала 0.4 Uном.

Частотний пуск.

При частотному пуску обмотку статора синхронної машини, що пускається, з'єднують електрично зі статором іншої синхронної машини, частота обертання якої може плавно змінюватися від 0 до синхронної. Її потужність повинна становити не менше 30-50% потужності машини, що пускається. Частотний пуск виконується в наступній послідовності. Електричні машини підключають до окремої системи шин і при нерухомому стані машин їх збуджують від сторонніх джерел або від резервного збудника. У машини яку розкручують встановлюють номінальний струм збудження, а в тієї що пускає - такий, щоб ЕРС холостого ходу при синхронній частоті обертання була приблизно в 2 рази меншою номінальної напруги. Потім поступово збільшують частоту обертання електричної машини, що розганяє, і відповідно частоту напруги, яка підводиться до машини, яку пускають . При цьому відбувається поступове прискорення ротора. При досягненні машинами номінальної частоти обертання обмотки роторів перемикають на власне збудження, після чого обидві машини можуть бути включені в мережу методом точної синхронізації.

Частотний пуск застосовується, в основному для включення синхронних компенсаторів.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...