Главная Обратная связь

Дисциплины:


чи пов’язані із нимиМета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані з лекційного курсу й у процесі самостійної підготовки, шляхом виконання практичних завдань, розвинути навички юридичного аналізу складів злочинів за темою з використанням допоміжної літератури, навчальних посібників, положень Пленуму Верховного Суду України як з окремої категорії злочинів, так і в конкретних кримінальних справах, формувати вміння кваліфікувати суміжні діяння та діяння за сукупністю злочинів.

Обладнання: кодоскоп, схеми.

Основні поняття: створення злочинної організації; керівництво злочинною організацією; участь у злочинній організації; участь у злочинах, вчинених такою організацією; організація, керівництво чи сприяння зустрічі (сходці) представників злочинних організацій або організованих груп; консолідація організованої злочинної діяльності; сприяння учасникам злочинних організацій; укриття їх злочинної діяльності; здійснення інших дій зі створення умов, які сприяють їх злочинній діяльності; банда; воєнізовані або збройні формування.

Навчальні питання

1. Кримінально-правова характеристика створення злочинної організації.

2. Кримінально-правова характеристика сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності.

3. Кримінально-правова характеристика бандитизму.

4. Кримінально-правова характеристика терористичного акту.

5. Кримінально-правова характеристика втягнення у вчинення терористичного акту.

6. Кримінально-правова характеристика публічних закликів до вчинення терористичного акту.

7. Кримінально-правова характеристика створення терористичної групи чи терористичної організації.

8. Кримінально-правова характеристика сприяння вчиненню терористичного акту.

9. Кримінально-правова характеристика завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності.

10. Кримінально-правова характеристика створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.

11. Кримінально-правова характеристика нападу на об’єкти, на яких є предмети, що становлять підвищену небезпеку для оточення.

Задачі

1. Чайченко з телефона–автомата зателефонував до чергової частини РУВС м. Києва і під погрозою вибуху міни в лікарні зажадав відпустити затриманого за підозрою у вчиненні розбійного нападу його друга Шумова. Через півгодини знову зателефонував, попередивши, що до вибуху залишилося менше години. Хворі та персонал лікарні були змушені покинути приміщення, де, як установлено в результаті обстеження, ніякої міни не було.

Кваліфікуйте дії винного.

2. 16-річний Матічук і 15-річний Єпур, щоб "подивитись, що буде", зателефонували в обласну клінічну лікарню і повідомили, що в лікарні закладено бомбу з годинниковим механізмом, яка вибухне через три години. До з’ясу­вання обстановки довелось евакуювати хворих іперсонал лікарні.Варіант. Матічук і Єпур дійсно підклали викрадену ними з військової частини міну з дистанційним керуванням і після евакуації людей з лікарні підірвали її, зруйну­вавши тим самим частину внутрішніх приміщень лікарні.

Кваліфікуйте дії винних.

3. Бажаючи розбагатіти, працівник гірничо-збагачу­вального комбінату Горемикін, який випускав збройовий плутоній, під час роботи взяв з камери 30 г радіоактивної речовини, яку запакував у спеціальний футляр з нержавіючої сталі, перевірив на радіоактивність і відніс додому, де зберігав три місяці. За висновком радіологічної експертизи, такої кількості продукту було достатньо, щоб забруднити понад санітарні норми 29000 км3 повітря.

Варіант. Горемикін встиг продати викрадене Балясіну за велику суму грошей. Той мав намір вигідно продати покупку за валюту комусь з іноземців, розуміючи при цьому, що відомості про таку речовину становлять державну таємницю.

Кваліфікуйте дії винного.

Заняття № 32.4 – практичне (2 години)

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...